Erhan Merttürk
Erhan Merttürk

Erhan Merttürk

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Şampiyon Karşıyaka.....

"Bizim bir hayalimiz var" diyen ve o hayalin peşinden sonuna kadar koşanların zaferidir Pınar Karşıyaka'nın şampiyonluğu. Kendisinden 10 kat büyük bütçeli takımlara kafa tutması ve onları bir bir elemesidir. Bu toprakların yetiştirdiği bir Ufuk Sarıca gerçeğidir.

Devamını Oku 21.06.2015

Kobani Türkiye'de mi?

Almanya Başbakanı Angela Merkel bir okulu ziyaretinde tahtadaki haritada "Berlin burası değil mi? diye eliyle bir yeri işaret ediyor. Coğrafya öğretmeni "Hayır efendim orası Rusya" diyor. Merkel şaşkın "Hadi ya o kadar yakın mı? Neyse" diye geçiştiriyor.

Devamını Oku 11.10.2014

Mezut Özil

Yanlış yazmadım. Almanlar ismini öyle söylüyor. Brezilya 2014 Dünya kupasında bu akşam ilk çeyrek final maçında Almanya'nın Fransa karşısında en önemli kozlarından biri Mesut Özil.

Devamını Oku 04.07.2014

Ren Nehri'nin ayırdığı kardeşler...

Erdoğan bir kez daha Almanya'ya geldi. Polis alarmdaydı, Alman siyasetçiler diken üstünde. Binlerce taraftarı ile Köln Arena'da buluştu, Almanların deyimiyle bir "popstar" olarak karşılandı...

Devamını Oku 25.05.2014

Eyvah Erdoğan geliyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ne zaman Almanya'ya gelse medyada ve siyasi çevrelerde bir endişe hasıl oluyor. Peki neden korkuyorlar Erdoğan'dan?

Devamını Oku 04.02.2014

Alman bakanlar ve çocukları...

Türkiye'de bakanlarla çocukları yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Ancak ülkenin geçmişi de benzer çocuk, yeğen, damat skandallarıyla dolu. Almanya'da ise işler biraz farklı.  

Devamını Oku 03.01.2014

Hayatın Tadı Tuzu Türkiye

İnsan çoğu zaman içinde yaşadığı güzelliklerin farkına varamıyor. Türkiye'ye dışarıdan bakarak söylüyorum: "Dünyada ne kadar çok yer gezerseniz, Türkiye'yi o kadar çok seversiniz."

Devamını Oku 20.08.2010

Almanya liderini arıyor

Almanya’da eylül ayında yapılacak genel seçimler için siyasi partiler hazırlıklara başladı. Seçimlerin Hıristiyan Demokrat Angela Merkel ve Sosyal Demokrat Frank Walter Steinmeier arasında geçeceğini söylemek mümkün. Ancak her iki lider de Alman halkının arzu ettiği karizmaya sahip değil.

Devamını Oku 23.04.2009
LG
MD
SM
XS