{$ day.Temps.HighTemp $} °
Çiğdem Öztabak Çiğdem Öztabak

MetaMask Learn Lansmanı, New York

01.02.2023 Çarşamba | 09:11

MetaMask, kullanıcıların web3 ve self-custodial cüzdanların dünyasına alışmasına yardımcı olmak için bir eğitim simülasyon platformunun lansmanını gerçekleştirdi.

New York merkezlerinden pazar lideri konumunu koruyan blockchain teknolojisi şirketi ConsenSys, en yeni girişimi MetaMask Learn'i duyurdu. MetaMask Learn, web3 hakkında bir şeyler öğrenmek isteyen herkes için 10 dilde kullanılabilecek ücretsiz bir kaynak ve kütüphane. Yeni self-custody kavramına adapte olmak isteyenlere yardımcı olmak için interaktif MetaMask UI ortamı sunuyor ve kullanıcıları en yaygın konularla tanıştırıyor ve web3'e adapte olmalarına yardımcı olmayı vaad ediyor.

Kripto sahiplerinin yapılan bir anketine göre, son zamanlardaki projelerin büyük miktarda dolandırıcılıklara karışması müşterilerin custodial platformlara olan güveni ciddi oranda sarstı. Bir yandan da custodial çözümlere olan alternatiflerin bilinirlik oranı da ciddi oranda düşük. ConsenSys tarafından yapılan ve 1505 kripto sahibi üzerinde yapılan bir Morning Consult anketi, katılımcıların %75'inin self-custody nedir bilmediğini gösteriyor.

MetaMask Learn, görsel öğrenmeyi işletme odaklı testlerle birleştirerek kullanıcıların karmaşık web3 kavramlarını anlamalarına yönelik ilginç bir deneyim sunuyor. Platform, 10 dilde ücretsiz olarak mevcut olacak ve kendine ait cüzdanlara alışmakta olanlar için etkileşimli bir MetaMask UI ortamı sunacak. MetaMask Learn ders programındaki başlıklar da şöyle ; What is Web3, What is a Crypto Wallet, The Era of Digital Identity, What is a Self-Custody Wallet, NFTs and Creators, ve Decentralized Finance. Oldukça geniş bir kütüphane olacak ve güvenilir kurumlardan gelecek bu tür eğitsel içeriklere sektörün de ihtiyacı var.

MetaMask'in kurucu ortaklarından Dan Finlay, şu yorumları iletti "MetaMask Learn, görsel öğrenmeyi işletme odaklı testlerle birleştirerek kullanıcıların web3 ekosistemine adım atması için bir temel sağlar" dedi.

MetaMask, web3 hakkındaki bilginin herkese açık olmasına inandıkları vizyonlarıya platformu çoklu dil destekli olarak lanse etmiş oldu. Elbette Türkçe de var, İngilizce, Bahasa (Endonezya), Çince, Portekizce, Tagalog (Filipinler), İspanyolca, Rusça, Ukraynaca, Türkçe ve Vietnamese ilk lansman dilleri, daha fazlasını da yayına alacaklarını bildirdiler.

Web3’de 2023 trendlerinde özellikle blockchain eğitim alanının öne çıkacağından bahsetmiştim, lider teknoloji şirketlerinin bu tür insiyatifleri de bu açıdan çok önemli. Eğitim ile ilgili ve eğitime dokunabilen girişimlerin kendilerini daha hızlı valide etmelerini sağlayacaktır.

MetaMask Learn’ü ücretsiz olarak denemeye learn.metamask.io başlayabilirsiniz.

Diğer Yazıları

OpenAI artık “açık” değil!

“ GPT’yi açık kaynak olarak paylaşmak bir hataydı”

Devamını Oku 18.03.2023

Clickbait'ten Topluluğa: Medyada Web3 Teknolojisinin Adımları

Web2 dönemi 2000’lerden bu yana hayatımıza girdiğinden beri medya temel bir değişimden geçiyor. Sosyal medyanın yükselişinin hem bireysel hem de marka iletişimine olan etkisini artık üzerinde konuşmaya gerek olmayacak şekilde zaten iliklerimize kadar biliyoruz. İşte sosyal medyanın bu yükselişi aynı zamanda programatik reklamcılığın yükselişine de çok yardımcı oldu.

Devamını Oku 11.03.2023

Microsoft’un “Şeytani” Yapay Zekası

Geçen hafta beta sürümü yayınlanan Microsoft’un yeni yapay zekası Bing kullanıcılarının yaşadıkları deneyimler sonrası kontrolden çıkmış bir imaj çiziyor. Zira uygulama açıkça kullanıcıları tehdit ediyor.

Devamını Oku 20.02.2023
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS