{$ day.Temps.HighTemp $} °
Nilgün Mıhçıoğlu
Nilgün Mıhçıoğlu

Nilgün Mıhçıoğlu

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

Nemrut'ta eşsiz bir gün doğumu macerası

Nemrut Dağı, her seyahatseverin “görülmesi gereken yerler listesi” nde mutlaka olmalı. Sadece ülkemizde değil, dünyada da en güzel gün doğumu ve gün batımını izleyebileceğiniz eşsiz noktalardan biri.

Devamını Oku 16.01.2023

Taşın dile geldiği şehir MARDİN

Ülkemizin en güzel coğrafyalarından biri medeniyetler beşiği Mezopotamya. Dicle ve Fırat nehirleri arasında kalan bu bereketli topraklarda benim için öne çıkan şehirlerin başında Mardin geliyor.

Devamını Oku 31.10.2022

Aşkların ve İmparatorların Şehri: Sagalassos

Burdur ili’nin Ağlasun ilçesi sınırlarında, Toros dağlarının 1500-1700 m yüksekliğinde yer alan SAGALASSOS Antik kenti günümüze kadar en iyi korunarak gelmiş antik kentlerden biri.

Devamını Oku 15.08.2022

Anadolu’nun Çiçek Bahçesi ISPARTA

Mis kokulu gül ve lavanta bahçeleri, tarihi ve doğal güzellikleriyle Isparta, ülkemizin “yaşam memnuniyeti” en yüksek şehirlerinden biri. Isparta ve çevresinde keşfedilmeye değer pek çok turistik gezi noktası var. 2-3 günlük bir gezi programında mutlaka görmeniz gereken yerleri sizin için sıraladım.

Devamını Oku 18.07.2022

Isparta'da “Gül Hasadı” zamanı

Son dönemin popüler akımlarından olan temalı seyahatler içinde en keyifli rotalardan biri Isparta Gül Hasadı. Daha önceki yıllarda Mayıs ayında başlayan gül hasadı, hava sıcaklıklarının değişmesi nedeniyle Mayıs sonunda başlayıp Haziran ayı boyunca devam ediyor. Geçimini gül ile sağlayanlar için büyük önem taşıyan bu dönemde düzenlenen “Gül Festivali” ve hasat turları bölgenin turizmine büyük katkı sağlıyor.

Devamını Oku 15.06.2022

New York'a giderseniz bunları yapmadan dönmeyin

New York birçok insanın gitmeyi hayat ettiği, rengarenk bir şehir. “Hiç uyumayan şehir” diye nitelendirilen New York’a geldiğinizde yapabileceklerinizin sınırı yok. Sayısız müze, restoran, mağaza, galeri, parklar arasında seçim yapmakta zorlanacaksınız. Bu nedenle gitmeden önce şehri bir turist gibi mi yoksa bir NewYorker gibi mi gezmek istediğinize karar verin ve güzel bir program hazırlayın. Ben de size bu programa mutlaka dahil etmeniz gereken birkaç seçenek sunayım:

Devamını Oku 14.03.2022

Her yönüyle keşfetmeye değer şehrimiz KAYSERİ

İç Anadolu Bölgesinde, Erciyes dağının eteklerinde bulunan Kayseri, 5000 yıllık tarihiyle sayısız kültüre evsahipliği yapmıştır. Zengin kültürü ve doğal güzellikleriyle gösterişsiz ancak keşfettikçe kendine hayran bırakan köklü bir şehirdir.

Devamını Oku 06.02.2022

Tayland’ın Egzotik Başkenti  Bangkok! 

Tropikal iklimi, farklı inanışları, mutfağı, doğasıyla  Uzak Doğu’nun en ilgi çeken rotalarının başında Tayland geliyor. Tayland son dönemde yaşadığımız ekonomik krize rağmen hala paramızın değerli olduğu ülkelerden biri. Ayrıca vize de gerekmiyor. Bu nedenle farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için güzel bir seçenek olmaya devam ediyor.   

Devamını Oku 31.12.2021

Sonbaharda günübirlik rotalar: Kapadokya

Son yılların gözdesi Kapadokya, kuşkusuz Türkiye’nin görülmesi gereken en büyüleyici köşelerinden biri. Günümüzden on milyon yıl önce aktif volkanik oluşumların patlamalarıyla oluşan peri bacaları dünyanın başka bölgelerinde de görülüyor, ancak hiçbiri Kapadokya’dakiler kadar yoğun değil. Kendine has coğrafyası ile 1985 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan Kapadokya, Times Dergisinde yayınlanan “Dünyanın yeni 25 harikası” listesinde 5. sırada yer almış.

Devamını Oku 09.11.2021

Sonbaharda Günübirlik Rotalar: Sapanca-Maşukiye-Ormanya

Sonbahar ayları kısa tatil kaçamakları için ideal zamanlar. Ankara, İstanbul, Eskişehir gibi büyük şehirlerden kolayca ulaşılabilir olması nedeniyle Sapanca, sonbaharda keşfedilecek güzel bir bölge. Göl kıyısında huzurlu saatler geçirmek ve lezzetli yemeklerinden tatmak için gezilecek yerler listenizin başına ekleyebilirsiniz.

Devamını Oku 11.10.2021
LG
MD
SM
XS