Nilgün Mıhçıoğlu
Nilgün Mıhçıoğlu

Nilgün Mıhçıoğlu

cnnturk.com yazarı

tüm yazıları

New York'a giderseniz bunları yapmadan dönmeyin

New York birçok insanın gitmeyi hayat ettiği, rengarenk bir şehir. “Hiç uyumayan şehir” diye nitelendirilen New York’a geldiğinizde yapabileceklerinizin sınırı yok. Sayısız müze, restoran, mağaza, galeri, parklar arasında seçim yapmakta zorlanacaksınız. Bu nedenle gitmeden önce şehri bir turist gibi mi yoksa bir NewYorker gibi mi gezmek istediğinize karar verin ve güzel bir program hazırlayın. Ben de size bu programa mutlaka dahil etmeniz gereken birkaç seçenek sunayım:

Devamını Oku 14.03.2022

Her yönüyle keşfetmeye değer şehrimiz KAYSERİ

İç Anadolu Bölgesinde, Erciyes dağının eteklerinde bulunan Kayseri, 5000 yıllık tarihiyle sayısız kültüre evsahipliği yapmıştır. Zengin kültürü ve doğal güzellikleriyle gösterişsiz ancak keşfettikçe kendine hayran bırakan köklü bir şehirdir.

Devamını Oku 06.02.2022

Tayland’ın Egzotik Başkenti  Bangkok! 

Tropikal iklimi, farklı inanışları, mutfağı, doğasıyla  Uzak Doğu’nun en ilgi çeken rotalarının başında Tayland geliyor. Tayland son dönemde yaşadığımız ekonomik krize rağmen hala paramızın değerli olduğu ülkelerden biri. Ayrıca vize de gerekmiyor. Bu nedenle farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için güzel bir seçenek olmaya devam ediyor.   

Devamını Oku 31.12.2021

Sonbaharda günübirlik rotalar: Kapadokya

Son yılların gözdesi Kapadokya, kuşkusuz Türkiye’nin görülmesi gereken en büyüleyici köşelerinden biri. Günümüzden on milyon yıl önce aktif volkanik oluşumların patlamalarıyla oluşan peri bacaları dünyanın başka bölgelerinde de görülüyor, ancak hiçbiri Kapadokya’dakiler kadar yoğun değil. Kendine has coğrafyası ile 1985 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan Kapadokya, Times Dergisinde yayınlanan “Dünyanın yeni 25 harikası” listesinde 5. sırada yer almış.

Devamını Oku 09.11.2021

Sonbaharda Günübirlik Rotalar: Sapanca-Maşukiye-Ormanya

Sonbahar ayları kısa tatil kaçamakları için ideal zamanlar. Ankara, İstanbul, Eskişehir gibi büyük şehirlerden kolayca ulaşılabilir olması nedeniyle Sapanca, sonbaharda keşfedilecek güzel bir bölge. Göl kıyısında huzurlu saatler geçirmek ve lezzetli yemeklerinden tatmak için gezilecek yerler listenizin başına ekleyebilirsiniz.

Devamını Oku 11.10.2021

Tarih, kültür ve sanatla dolu bir Orta-Çağ şehri TALLİN

Estonya Rusya’dan ilk ayrılan ve bağımsızlığını ilan eden ülke. Bağımsızlıklarını Şarkı Devrimi ile, savaşsız, silahsız, kansız kazanmışlar ve dünya tarihine geçmişler. 2 milyon kişi bağımsızlık için birlik olmuşlar ve el ele tutuşarak 600 km.lik Baltık Zinciri’ni oluşturmuş ve bağımsızlık için birlik olmuşlar. Ayrıca Letonya ve Litvanya’nın bağımsızlığına da destek vermişler. Baltık Ülkeleri kavramı da böyle çıkmış. Ülkede herkes okur-yazar, ulaşım ücretsiz. Estonya’ya Baltıkların Silikon Vadisi olması sebebiyle E-stonya deniyor. Internet bedava, ücretsiz telefon servisi Skype da buradan çıkmış.

Devamını Oku 02.09.2021

Baltık Denizi’nin Beyaz Şehri :  HELSİNKİ

Son yılların en gözde seyahat rotalarından biri Baltık Ülkeleri. Şahane doğasıyla ve huzurlu ortamıyla Finlandiya bu ülkeler arasında öne çıkan minik bir cennet. Bugün ”Baltık Denizi’nin Kızı” diye bilinen Finlandiya’nın Başkenti Helsinki ‘ye gidiyoruz.

Devamını Oku 24.07.2021

Özgür Ruhlu Uzupis Cumhuriyeti

Baltık Ülkeleri'ne bir seyahat düşünüyorsanız, atacağınız her adımda gösterişli Orta Çağ atmosferi yaşayacağınız garanti. Başınızı çevirdiğiniz her yerde tarihi kaleler, göğe yükselen kuleler, Arnavut kaldırımlı sokaklar, surlar ve bol bol hikayeler.

Devamını Oku 21.06.2021

Sokakları sanatla anılan BOZCAADA

Büyük şehrin karmaşasından uzaklaşmak, yeşilin mavinin tadını çıkarmak isteyenlerin aklına ilk gelen yerlerden biri BOZCAADA.

Devamını Oku 10.06.2021

Kara ormanların kıyısındaki cennet Baden-Baden

Bugün sizleri Almanya’nın Fransa sınırına yakın, küçük, sakin şehri Baden-Baden’e götürmek istiyorum. Küçük dediğime aldanmayın, Almanya’nın en zenginlerinin yaşadığı veya sık sık ziyaret ettiği bir “milyonerler şehri” Baden-Baden.

Devamını Oku 27.05.2021
LG
MD
SM
XS