{$ day.Temps.HighTemp $} °
Reha Erus Reha Erus

Kıdemli Başçavuş Mike Horvath'ın hazin sonu

05.03.2023 Pazar | 11:38

Biz gazeteciler röportaj yaptığımız ünlüleri sonradan takibe alırız. Hele keyifli bir söyleşi ortaya çıkmışsa. Devlet adamları, siyasetçiler, iş insanları, sporcular, modacılar, sanat dünyasının tanınmışları gibi.

Oscar’lı yönetmen Steven Spielberg’in 1998 yapımı kült eseri ‘Saving Private Ryan’ (Er Ryan’ı Kurtarmak) ın çok geniş bir oyuncu kadrosu vardı. Tom Hanks, Matt Damon, Ed Burns, Van Diesel, Barry Pepper, Adam Goldberg ve Tom Sizemore.

Venedik Film Festivalin’e gelmeyen yönetmen Steven Spielberg dışında belli başlı oyuncularla söyleşi yapmıştım. Bunlardan en çarpıcı yanıtlar aldığım Kıdemli Başçavuş Mike Horvath’ı canlandıran Tom Sizemore’du.

Daha önce birkaç filmini izlemiştim. ‘Born on Fourth of July’, ‘Harley Davidson and Marlboro Man’, ‘Heat’, ‘Natural Born Killers’, ‘Devil in Blue Dress’ gibi; Çoğunda karakter oyuncusuydu. Röportajda bu seçeneğini sorduğumda ‘Tamamen yapımcıların ve yönetmenlerin tercihi. Halimden memnunum’ yanıtını vermişti.

Tom Sizemore’un bir süre uyuşturucu ve alkol tedavisi gördüğü biliniyordu. İyileştiğinde bıraktığı yerden devam etti.

Geçtiğimiz 18 Şubat’ta film setinde birden fenalaştı ve hastahaneye kaldırıldı. Teşhis beyin anevrizmasıydı. Yanı beyinde zayıflayan bir kan damarının fazla şişmesi, balonlaşması ve bunun patlamasıyla kanamanın meydana gelmesi. Ambulansta komaya giren oyuncu için doktorlar ailesinden hayatını sonlandırmak için resmi onay istediler çünkü artık geriye dönüş yoktu. Henüz 61 yaşındaydı. Ailesi bir umut bu onayı geciktirdi. Ama sonunda Tom Sizemore’un hayata veda etmesi kararı alındı. Geçmişte müptelası olduğu alkol, uyuşturucu ve sigara kendisine pahalıya mal olmuştu. Geçirdiği beyin anevrizması maalesef bunun sonucuydu.

25 yıldır takip ettiğim ‘Er Ryan’ı Kurtarmak’ filminin Kıdemli Başçavuş’u Mike Horvath’ın hazinli ölümü beni sarstı. Rahat uyu Tom Sizemore.

Diğer Yazıları

Messina Boğazı Asma Köprüsü nihayet!

İtalya’ya gittiğimizde Başbakan Amintore Fanfani idi. İlk kez İtalya ile Sicilya Adası’nı bağlayacak bir asma köprü projesi ortaya atılmıştı. Ama çabuk vazgeçildi çünkü o günlerin teknolojisi 3.3 kilometre uzunluğundaki asma köprünün inşaatına yetmediği gibi maliyeti de astronomikti. Oysa her seçim öncesi kampanyalarda köprü vaadi yapıldı.

Devamını Oku 22.03.2023

90 yaşına basan Michael Caine'in James Bond pişmanlığı

Tam da 007 James Bond’un ‘Tomorrow Never Dies’ filminin Londra’daki galasına gidiyordum. Roma Havalimanı’nın CİP Lounge’unda birden O’nu gördüm. Yanında Guyam asıllı Hint’li eşi Shakira Baksh vardı. Bir İngiliz centilmenine yakışır şekilde çayını yudumluyordu. Dayanamadım yanına gittim. Kendimi tanıttım. Meğer aynı uçakta Londra yolcusuymuşuz. Birkaç soru için müsait olup olmadığını sordum. ‘Elbette’ yanıtını verdi. Öncelikle Londra’ya gidiş nedenimi söyledim sonra can alıcı soruyu sordum.

Devamını Oku 19.03.2023

Yazar Paul Auster için yeni bir trajedi

Ünlü Amerika’lı yazar Paul Auster’in okuduğum ilk romanı ‘Vertigo’ (Yükseklik Korkusu) ydu. Boston’da bir sahaftan 1 Dolar’a almıştım. Sonra ‘New York Üçlemesi’ kitaplarını art arda okumuştum.

Devamını Oku 15.03.2023
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS