hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tekirdağ iftar vakti - 2020 imsakiye: 26 Nisan Tekirdağ iftar saati kaç?

  Tekirdağ iftar vakti - 2020 imsakiye: 26 Nisan Tekirdağ iftar saati kaç
  expand

  Tekirdağ iftar vakti 26 Nisan günü sahura kalkıp oruçlarına niyet eden ve yine bugün Tekirdağ içerisinde oruçlarını açacaklar tarafından merakla araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı namaz saatleri verileri dikkate alınarak hazırlanan CNN TÜRK İmsakiye 2020 sayfasında “Tekirdağ iftar saati kaçta?” sorusunun cevabı yer aldı. İşte, 2020 Ramazan ayının üçüncü günü yani 26 Nisan Tekirdağ iftar saati…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  26 Nisan Tekirdağ iftar saati 2020 Ramazan ayı imsakiyelerinde bugün en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Gece sahura kalkılıp Ramazan ayının üçüncü günü yani bugün oruca niyet edildi. Oruçlarını bugün Tekirdağ il genelinde açacaklar ise heyecanla okunacak akşam ezanını ve iftar saatini beklemeye koyuldu.

  Peki, 26 Nisan Tekirdağ iftar vakti ne zaman girecek? Tekirdağ iftar saati kaç? Akşam ezanı saat kaçta, ne zaman okunacak? Diyanet İşleri Başkanlığı namaz ve ezan saatleri sayfasında yer alan bilgiler referans alınarak hazırlanan CNN TÜRK imsakiye 2020 sayfasında 26 Nisan Tekirdağ iftar vakti de de yer aldı.

  Bilindiği üzere iftar Türkçe’de “Oruç açmak” anlamına gelmektedir. Sahur vaktinde kalkılıp yemek yenilip su içilir. Ardından imsak vaktinin girmesiyle birlikte oruca niyet edilir. Akşam ezanı vaktinin girmesiyle birlikte de oruç açılır. Yani bulunduğunuz ildeki akşam ezanı saati aynı zamanda da o ilin iftar vaktidir. Hal böyle olunca da 26 Nisan Tekirdağ iftar vakti aynı zamanda 26 Nisan Tekirdağ akşam ezanı saati ile aynıdır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  26 NİSAN TEKİRDAĞ İFTAR SAATİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

  Yukarıda yer alan sayfaya girerek “Bugün Tekirdağ iftar saati kaçta?” sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz. Ayrıca sayfa üzerinden 30 günlük il il imsak ve sahur saatlerini de görebilirsiniz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow