hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kars'ta Polis Haftası kutlandı

  Karsta Polis Haftası kutlandı
  expand

  Kars'ta Polis Haftası kutlandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Volkan KARABAĞ/KARS, (DHA) - KARS'ta, Türk Polis Teşkilatının 179'uncu kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlandı.

  Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende İl Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Tören saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

  Kars Şehitliğinde devam eden törende Sultan Alpaslan Cami Müezzin Kayyımı Gürkan Gürün tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti okunarak dua edildi. Şehitler kabri başında anıldı, katılımcılar ve polisler şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

  Düzenlenen törenlere AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, Kars Belediye Başkanı Ötüken Senger, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, AK Parti İl Başkanı Muammer Sancar, MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Kars Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Muhsin Ağçay, daire amirleri ve polis memurları katıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İl Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, törende yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  "Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan, tarihi başarıyla dolu Türk Polis Teşkilatımız 179 yıldır, büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle, halkımızın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlamayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı canı pahasına mücadele etmeyi kendisine vazife edinerek, suçluların yakalanması, suçların önlenmesi ve aydınlatılmasında görevinin gerektirdiği sorumluluk bilinciyle her geçen gün kendini geliştirip yenilemektedir. Kurulduğu günden bugüne, hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve üstün görev anlayışını, her koşulda gözeten, demokratik toplum düzeninin devamını ilke edinen, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, üstlendiği her görevi başarıyla yerine getiren emniyet teşkilatımız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin ihtiyaç duyduğu her an yanında olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde görev yapan personellerimiz başta olmak üzere Ülkemizin her köşesinde bu onurlu görevi büyük bir özveri ile yerine getiren tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın 10 Nisan Polis Gününü ve Mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, görevi başında şehit olan kahraman polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, teşkilatımızın tüm çalışanlarına aileleri ile birlikte huzurlu, mutlu ve sağlıklı günler diliyorum."(DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow