hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kars'ta seçim güvenliği toplantısı yapıldı

  Karsta seçim güvenliği toplantısı yapıldı
  expand

  Kars'ta seçim güvenliği toplantısı yapıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Volkan KARABAĞ/KARS, (DHA)- KARS'ta seçim güvenlik toplantısı yapıldı. Kars Valisi Ziya Polat, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde gereken tüm tedbirlerin alındığını ve titizlikle uygulanacağını belirtti.

  Seçim güvenlik toplantısı Kars Valiliği Kar Toplantı Salonu'nda yapıldı. Vali Ziya Polat başkanlığında yapılan toplantıya, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilgili kurum yöneticileri katıldı. Toplantıda; 31 Mart'ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin kent genelinde güven ve huzur ortamında gerçekleşmesi için seçim öncesi, oy verme günü ve seçimlerin sonrasını kapsayan tedbirler ile kurumlar arası koordinasyon konuları görüşüldü.

  Kars Valisi Ziya Polat, 31 Mart Pazar günü kamu güvenliği ve huzurunun sağlanması, seçimlerin kentte demokrasi şöleni içerisinde tamamlanması için gereken tüm tedbirlerin alındığını ve titizlikle uygulanacağını belirtti. Vali Polat, seçimlerde görev yapmak üzere emniyet sorumluluk alanında 900, jandarma sorumluluk alanında 2 bin 685 kolluk personelinin görevlendirildiğini açıkladı. Kars'ta, 786 sandıkta 190 bin 893 seçmen saat 07.00-16.00 saatleri arasında oy kullanabilecek. (DHA)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFLI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow