"Liseli kovboy"a okulda at yasağı!

"Liseli kovboy"a okulda at yasağı!
Türkiye
03.10.2010 Pazar 13:27
  metin boyutu

  Burdur'da okula 'Rüzgar' isimli atıyla giden lise öğrencisi 15 yaşındaki Musa Can Harmanşah'a okul yönetimi tepki gösterdi. Okul Müdürü Sami Bülbül, Musa Can'ın okula atla gelmesini yasakladı.

  Cumhuriyet Anadolu Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi Musa Can Harmanşah, Yenice mahallesinde bulunan evinden okuluna 'Rüzgar' adlı atıyla gelmeye karar verdi.

  Gazetecilerin de peşine takıldığı Musa Can, atına binerek okula geldi.

  Okul önüne geldiğinde atını arkadaşına vererek dersine giren Musa Can, çıkışta yeniden atını arkadaşından aldı.

  Çıkışta Musa Can'ı gazeteciler ile birlikte gören Okul Müdürü Sami Bülbül ise, duruma tepki gösterdi. Musa Can'ın velisini okula çağıran Bülbül, öğrencinin atla okula gelmesini de yasakladı.

  Öğrenciye ve velisine atla gelmemesi için uyarıda bulunduğunu belirten Bülbül, "At ürkebilir, okul içine girebilir. Öğrenciler zarar görür diye böyle bir uyarıda bulundum" dedi.

  'Rüzgar' isimli atını çok sevdiğini belirten Musa Can Harmanşah ise, "2 yıldır ata biniyorum. Değişiklik olsun diye okula atımla gitmek istedim. Atım da hava almış ve dolaşmış oluyor. Ben derse girdiğim zaman arkadaşım gezdiriyor. Dersten sonra tekrar alarak eve gidiyorum. Daha önce de 2 atım vardı. Ama hiç sorun olmamıştı. Atıma trafikte binerken trafik kurallarına uyuyorum" diye konuştu.

  Dakika dakika neler oluyor? Öğrenmek için hemen tıklayın.