Hava Durumu (16-04-2014)

Marmara Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu Trakya’da yerel yağışlar var, bu yağışların bulutları ara ara bölge semalarında dolaşacak sıcaklık 20-21 derecelere sıcaklık çıkıyor, çarşambaya 1-2 derece artış, perşembeye 1-2 derece azalış var.

Ege’nin iç kesimlerinde Afyon dolaylarında yağmur bekliyoruz bölgenin genelinde hava parçalı az bulutlu İzmir’de Denizli’de 22-23 dereceler ölçülüyor bu değerlerde önümüzde ki birkaç gün ciddi bir kayıp yok Perşembe geceden itibaren Kıyı Ege’den sağanak hatta gök gürültülü sağanak yağışlar gelecek cuma, cumartesini içine alacak.

Akdeniz’in orta ve doğu kesimleri ıslanıyor Antalya 22 Adana 24 dereceye çıkıyor. Yağışın tamamı çarşambaya kesmiş olur, bölge genelinde güneş görülür, perşembeye de tablo pek değişmez.

İç Anadolu geneli yağışlı Kayseri, Sivas’ta hava daha bir kapalı ve sağanak yağışlı olacak ve bu yağışlar çarşambaya da sarkacak Perşembe ancak kesecek.

Karadeniz’in büyük kısmı yağış alıyor, Doğu Karadeniz’de sıcaklıklar biraz azaldı Trabzon 12-13 derecelere ancak çıkacak, Samsun’da da 15 derece var, adım adım yükselişte 2-3 gün içerisinde sıcaklık 6-7 derece artacak.

Doğu Anadolu’nun büyük kısmı ıslanıyor, Bitlis, Muş, Bingöl dolaylarında sağanak etkili sağanak bölge genelini Çarşamba günü saracak Perşembe etki alanını iyice daraltacak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi yağış alıyor Gaziantep, Kilis çevreleri parçalı bulutlu ancak Şanlıurfa ve Diyarbakır’dan doğuya baktığımızda olduğu gibi sağanak yağış etkili bu yağışlar Perşembe şiddetini biraz arttıracak.