yazarlar

Reha Erus Reha Erus

Zoff'tan Buffon'a

İtalyan futbolunda ilk önce gol yememek, sonra atmaktır. Zaten “Katenaçyo” (Sürgü) sistemi Çizme'de bunun için yaratılmıştır. Geçmişi çok eskidir. Etten duvar kuran savunmanın arkasındaki mevki yani kaleci bunun için çok önemlidir. Panterlik kadar refleks, fizik, topu oyuna sokma anlayışı ve takım arkadaşları ile uyum bir maçta hayati önem  taşır.

yazının devamı
Haymi Behar Haymi Behar

Sosyal medyada siz kimsiniz?

Sosyal medya takibini ve yönetimini kolaylaştıran web tabanlı yönetim hizmeti Hootsuit’in Stratejik Müşteri Yöneticisi Andy Yeo, geçtiğimiz haftalarda Hong Kong’taki bir etkinliğe konuşmacı olarak davetliydi. Orada gerçekleştirdiği ‘Sosyal Medya İşiniz İçin Nasıl Bir Kaldıraç Görevi Görür?’ başlıklı konuşmasının ardından, bu konu hakkında bir yazı kaleme aldı.

yazının devamı
Ozan Onat Ozan Onat

Otomobiller de uçar

Geçtiğimiz hafta Cenevre Otomobil Fuarında Airbus'un tanıttığı ve oldukça olumlu eleştiriler alan uçan otomobil konsepti beni çocukluk yıllarıma götürdü.

yazının devamı
Begüm Dönmez Begüm Dönmez

İsrail ve Türkiye arasındaki normalleşmede Suriye etkisi

İsrail ve Türkiye'yi normalleşmeye iten unsurlardan biri de bölgedeki denklem ve Suriye. İsrail bölgede İran'ın Şii ekseni kurmasına karşı. Kırmızı çizgisi İran ve Hizbullah'ın bölgede üslenmesi ve bu vesileyle de Akdeniz’e bir kapı açması…

yazının devamı
Av. Ahmet Kemal Şenpolat Av. Ahmet Kemal Şenpolat

Şarıl şarıl akan şelale: Köpek üretim çiftlikleri

Sokak hayvanlarının sorunu, özellikle kedi ve köpeklerin damızlık gibi merdiven altlarında yasa dışı bir şekilde doğurtularak satıma sunulması ve bunun tamamıyla denetimsiz bir şekilde yapılması. Maalesef bu işe duyarlı birkaç sivil toplum örgütü dışında kimsenin umurunda değil.

yazının devamı
Reha Erus Reha Erus

Avrupa'da Türkiye'nin en sıkı düşmanı İtalyan ayrılıkçı Kuzey Birliği

Ne Almanya'nın, ne Hollanda'nın, ne Avusturya'nın, ne de Fransa'nın aşırı sağcı partileri, AB'ye bağlı ülkeler arasında en sıkı Türk düşmanlığı yapan siyaset İtalyan ayrılıkçı Kuzey Birliği (Lega Nord)'dir.

yazının devamı

diğer yazarlar

 
LG
MD
SM
XS