İstiklal Marşı'nın en doğru söylenişi kaydedildi

İstiklal Marşı'nın en doğru söylenişi kaydedildi
Türkiye
02.02.2011 Çarşamba 11:59
  metin boyutu

  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile Devlet Çoksesli Korosu'nun birlikte seslendirdiği İstiklal Marşı kaydı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın internet sitesinde yayımlanmaya başladı.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında kamulaştırılan milli marşın kusursuz söylenmesinde bazı güçlükler yaşandığını dikkate alan Bakanlık, önemli bir hizmeti uygulamaya koydu.

  Bu kapsamda, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, kendisine bağlı sanat kurumlarından CSO ile Devlet Çoksesli Korosu'nun birlikte seslendirdiği İstiklal Marşı kaydını Bakanlığın "www.kultur.gov.tr", Genel Müdürlüğün "wwww.guzelsanatlar.gov.tr" adreslerinden yayımlanmaya başladı.

  Genel Müdürlüğün web sitesinden indirilebilen İstiklal Marşı, kullanım kolaylığı sağlaması açısından dört farklı biçimde seslendirilerek kaydedildi.

  2011 yılının "Mehmet Akif Ersoy" yılı ilan edilmesiyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürürlüğe konulan bir dizi etkinliğin ilki olan hizmetin, toplumun, Milli Marşı doğru ve temiz söyleyebilmesine katkıda bulunması amaçlanıyor.

  Dakika dakika neler oluyor? Öğrenmek için hemen tıklayın.