bilim-teknoloji

WhatsApp'a 1 eski 3 yeni özellik geldi

  1. Bilim-Teknoloji
  2. İnternet

WhatsApp'a 1 eski 3 yeni özellik geldi

WhatsApp durum özelliğini değiştirince büyük tepki çekmişti. Snapchat benzeri durum güncellemesine geçiş yapan anlık mesajlaşma kullanıcıları şikayet yağdırınca eski tip metin olarak durum güncellemesi yapılacağına izin vereceğini duyurmuştu. Beklenen güncelleme sonunda geldi. Sadece o da değil. Toplamda yepyeni 3 özellik daha var. İşte detaylar.Bugün itibariyle Android'e gelen 2.17.107 No.'lu güncellemeyle eski usül yazılı WhatsApp durum geri döndü.

Güncellemenin açıklamasında 'Hakkımda özelliği ile, profilinizde yeniden sadece metin olarak bir güncelleme paylaşabilirsiniz. Düzenlemek için Ayarlar'a ve ardından profil isminize dokunun' denildi.

Ayarlar'a tıkladığınızda açılan pencerede isminiz yazılı olduğu bölüme tıklayın.

Şimdi açılan sayfada 'Hakkımda ve telefon numarası' yazan yere tıklayın.

Yeni açılan ekranda 'Seçlii olan' sekmesinin yanındaki kaleme tıklayarak yazılı veya emojili olarak durumunuzu yazabilir ve buradan istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca isterseniz altında yer alan Listeden seç bölümünden hazır durumlardan birini seçebilirsiniz.

Müsait, Meşgul, Okluda, Sinemada, İşte, Pil bitmek üzere, Konuşamam, yalnızca WhatsApp, Toplantıda, Spor salonunda, Uyuyor, Sadece Acil Aramalar durum seçenekleri mevcut.

WhatsApp ayrıca snapchat benzeri durum güncellemesini de kullanmaya devam edecek.

WhatsApp Durum: Durumunuzda fotoğraf, video ve GIF paylaşarak gün içinde neler yaptığınızı arkadaşlarınızla paylaşın. Kişilerinizin durum güncellemeleri Durum sekmesinde görünür ve 24 saat sonra kaybolur. Bir kişinin durum güncellemesini sona almak için durum sekmesindeyken ismine dokunup basılı tutun.

WhatsApp'e gelen bir diğer yeni özellik de videoların indirilmesini beklemeden, direkt olarak izleyebileceksiniz! Ayrıca videolar oynatılırken de telefonunuza indirilmeye devam edecek.

10 / 11
WhatsApp'a 1 eski 3 yeni özellik geldi
Ayrıca karanlıkta fotoğraf ve video kaydetmeye çalışıyorsanız, kamera sekmesinde bulunan ay işaretine dokunmanız yeterli olacak.

Diğer bir özellik ise fotoğraf düzenlerken 3D Touch ile kesme özelliğini kullanarak fotoğrafı hemen kesip telefonunuzun ekranını doldurabilme imkanı.
{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS