x
Ve Twitter kapatıldı
Ve Twitter kapatıldı

Ve Twitter kapatıldı

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Twitter'a erişimin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararı doğrultusunda kapatıldığını açıkladı. Twitter'dan yapılan açıklamada ise "Türkiye'de Erişimin engellendiğine dair haberleri inceliyoruz" denildi.

Ve Twitter kapatıldı
21.03.2014 Cuma 00:05
Fotoğraf: AP

Başbakan Recep tayyip Erdoğan'ın "Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız" sözlerinden sonra gece saat 23.00'den itibaren Twitter'a girilmiyor.

Telekonomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan sorgulamada da "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı (TMK 10. maddesi ile görevli)'nin 20.03.2014 tarih ve sayılı kararına istinaden TİB tarafından koruma tedbirinin uygulandığı" ibaresi yer aldı.

Twitter'dan açıklama

Twitter'dan yapılan açıklamada ise "Türkiye'de Erişimin engellendiğine dair haberleri inceliyoruz" denildi.

Twitter için yasaklanan mahkeme kararı

Erdoğan açıklamıştı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi bakın uluslararası komplolar bu işin içinde. Çok ilginç. Bu Twitterlar falan var ya şimdi mahkeme kararı çıktı, Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız. Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der, hiç beni ilgilendirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü görecekler" demişti.

Dakika dakika neler oluyor? Öğrenmek için hemen tıklayın.