kültür sanat

TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu

  1. Kültür Sanat

TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu

11-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 9. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri'nde finalistler belli oldu. Toplam 3 kategoride finale kalan belgeseller, 11-14 Mayıs arasında 7 farklı salonda gösterilecek. Etkinlik boyunca belgesel gösterimlerinin yanı sıra paneller ve söyleşiler de yapılacak. 15 Mayıs Pazartesi günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda ödüller dağıtılacak.



Belgeseller 7 salonda gösterilecek

Gösterim yapılacak salonlar: TRT İstanbul Radyo Evi, Notre Dame De Sion Fransız Lisesi, Fransız Kültür Merkezi, Akbank Sanat, Grand Pera Emek Sahnesi, İtalyan Kültür Merkezi, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Mavi Salon.

3 kategoride 38 belgesel

Ulusal öğrenci filmleri, ulusal profesyonel kategori, uluslararası kategori olmak üzere 3 kategori oluşturuldu. Öğrenci filmleri kategorisinde en iyi filme 20 bin TL, özel ödül alan iki filme 10 ve 15 bin TL ödül verilecek. Profesyonel ve uluslararası kategoride en iyi filmlere 45 bin TL, özel ödül alan filmlere ise 35 ve 25 bin TL ödül verilecek.

Ulusal Öğrenci Filmleri Kategorisi finalistleri

İçimizdeki Öküz - Sinan Aygün

Baki - Harun Köybaşı/Alihan Erbaş

Bulutların Ardında - Fatih Ertekin

İsterdim - Hasan Erdoğmuş

Müsâhip - İbrahim Ayberk/Eren Bektaş

Name-i Ağıt - Serhat Koçak

Kafes - Anıl Bayrak/Fatema Khawari

10 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Sittin Sene - Enes Kal

11 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Sevdamızın Hakkı Bu Muydu? - Ozan Candurdu

12 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Kenar Mahalle Manifesto - Egemen özcan

13 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Hudut - Batuhan Kurt

14 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
İnat Kilisesi - Muhammed İbrahim Şişman

15 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Kırmızı - Abdurrahman Demir

16 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Sit-Mişiz - Celal Özdemir

Ulusal Profesyonel Kategori finalistleri

17 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Sınır Tanımayan Arılar - Coşkun Aral

18 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Nuh'un Gemisi - Cem Sertesen

19 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Callshop İstanbul - Sami Mermer/Hind Benchekroun

20 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Ağaçeriler tahtacı Türkmenleri - Elif Ertürk

21 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Dicle'ye Son Dua: Laleş'e Yolculuk! - Mehmet Özgür Candan

22 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Yüzleşme - Nejla Demirci

23 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
İstanbul Makamı - Özlem Sarıyıldız/Yunus Emre Aydın

24 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Rüyada Uyanmak - Münir Alper Doğan

25 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Kamyon - Burak Türten

26 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Gardırop - Haşim Sezgin Kılıç/Berkan Güler

27 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Genç Pehlivanlar - Mete Gümürhan

Uluslararası Kategori finalistleri

28 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Born in Syria - Hernan Zin
Daniamrka, İspanya

29 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Singing With Angry Bird - Hyewon Jee
Güney Kore

30 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
I Am Not Your Negro - Raoul Peck
ABD

31 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Komunia - Anna Zamecka
Polonya

32 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
China's Van Gogh - Haibo Yu/Kiki Tianqi Yu
Çin, Hollanda

33 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Normalni Autisticky Film - Miroslav Janek
Çek Cumhuriyeti

34 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Kani Shingal? - Angelos Rallis
Yunanistan, Belçika

35 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
La Vie A Venir - Claudio Capanna
Belçika

36 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
National Bird - Sonia Bennebeck
ABD, Almanya

37 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Scream For Me Sarajevo - Tarik Hodzic
Bosna-Hersek

38 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
God Knows Where I Am - Jedd & Todd Wider
ABD

39 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
Thank You For The Rain - Julia Dahr
İngiltere, Norveçkaspar

40 / 40
TRT Belgesel Ödülleri finalistleri belli oldu
De Demtes Born - Kaspar Astrup Schröder
Danimarka
{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS