TBT çılgınlığı devam ediyor

Instagram’ın popülerleşmesiyle yeni bir akım başlamış oldu. Instagram’da fotoğraf paylaşan hemen herkesin bu akıma katıldığını görebilirsiniz. Hatta TBT, markalar için reklam aracı olarak da kullanılmaya başlandı. Peki, herkesin katıldığı sosyal medya trendi TBT nedir, nasıl yapılır?Zeki Müren’den harika bir TBT; Yıldızların Altında
Sosyal medya hayatımızın bir parçası oldu. Sosyal medya ile beraber yenilikler de yanında gelmeye başladı. Önce “Hashtag” kavramı ile tanıştık. # işareti yanında girilen yazılar kolay ulaşılabilir duruma geldi. Birbirini takip etmeyen insanlar bile hashtag ile yazdıklarını görmeye ve paylaşımlar daha çok kişiye ulaşmaya başladı.

Geçmişe çok takılanlara gelsin...
Hashtaglerin yaygınlaşması ile markalar ve sosyal medya fenomenleri; insanları aynı hashtag altında toplamaya ve tanıtımlar yapmaya başladı. Sosyal medyanın bir amacı da dikkat çekmektir. Hashtag tam olarak dikkat çekmenin ve daha fazla kişiye ulaşmanın formülünü vermiş oldu.
Sevdiğiniz uzaktaysa Zeki Müren iyi gelir!
TBT ise; Hashtag altında #tbt yazılarak paylaşılan eski fotoğrafların daha çok kişiye ulaşmasını sağlama amacı ile kullanılıyor. Kişiler ya da hesaplar günümüzden çok önce çektirdiği fotoğrafları #tbt etiketi ile Perşembe günü takipçileri ile paylaşmaya başladı.
Büyük aşkların şarkısı: Sevemez kimse seni, benim sevdiğim kadar
Peki, neden Perşembe paylaşılıyor? Çünkü bu deyim (TBT) ThrowBack Thursday, geçmişten fotoğrafların Perşembe günü paylaşıldığı anlamına geliyor. Instagram üzerinden #tbt etiketi ile saniyede 5 fotoğraf paylaşıldığı da biliniyor. Anlaşılan TBT çılgınlığı daha devam edecek.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS