Sosyal girişimci genç lider adayları aranıyor!

Sosyal girişimci genç lider adayları aranıyor!

Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi (SOGLA), 10 Nisan'da tüm üniversite öğrencilerine açık olacak Sosyal Girişimcilik Konferansı ile gençlerin bu alanda farkındalığını artıracak.

Konferansa başvurular 5 Mart - 28 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Konferansın hedefi Türkiye'de çok yeni olan sosyal girişimcilik alanında önde gelen sosyal girişimcileri, öncü şirketleri, fikir liderlerini ve akademisyenleri öğrencilerle buluşturarak 'Türkiye'de genç olarak ne yapabilirim?' sorusuna daha çok gencin cevap bularak, gençlerin bu alanda etkin çalışmalar yapmasını teşvik etmek.

Toplumsal sorunlara sürdürülebilir çözümler üretecek sosyal girişimci liderler yetiştirmeyi ve sosyal girişimcilik kavramını gençler arasında yaymayı kendine amaç edinen SOGLA'nın düzenlediği konferans, başvurular arasından seçilecek 300 üniversitelinin katılımıyla Boğaziçi Üniversitesi'nde ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.

SOGLA, Dünya Bankası tarafından Türkiye'nin Yaratıcı Kalkınma fikri seçilmesi ile aldığı destekle geleceğin sosyal girişimci liderlerini keşfedip topluma kazandırmak için geçtiğimiz ekim ayından bu yana çalışmalarına devam ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS