türkiye

Cinayet duruşması sırasında silahlı saldırı

  1. Türkiye

Cinayet duruşması sırasında silahlı saldırı

Cinayet duruşması sırasında silahlı saldırı

İstanbul Kadıköy Adliyesi'nde görülen bir cinayet davasının tutuklu sanığı, duruşma salonuna silah sokan bir kişi tarafından başından silahla vurularak ağır yaralandı. Silaha otomobil kumandası süsü verildiği, silahın 6,35 milimetre kalibreden daha küçük 2 adet mermi atabildiği belirtildi.

Kadıköy Adliyesi A Binası'nda bulunan Kadıköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün saat 11.30 sıralarında meydana gelen olayda, duruşması yapılan bir cinayet davasının tutuklu sanığı Mehmet Emin Soylu, duruşma salonunda bulunan Hasan Gököz tarafından özel yapım bir tabancayla sol gözünden vurularak yaralandı.

Soylu'ya iki kez ateş eden saldırgan, adliyede görevli polis memurları tarafından yakalanarak etkisiz hale getirildi.

Yaralanan Soylu ise adliyeye çağırılan ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Sol gözünün görme yetisini yitirdiği öğrenilen Soylu, acil cerrahi ünitesinde yapılan müdahalenin ardından ameliyata alındı.

Soylu'nun sol gözbebeğinde 6.35 milimetre kalibreden daha küçük bir mermi çekirdeği olduğu belirtildi.

Kadıköy Asayiş Büro Amirliği'ne götürülen zanlı Hasan Gököz, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Gayrettepe'deki İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Saldırgan, çıkışta basın mensuplarının konuyla ilgili sorularına "Benim ağabeyimi öldürdüler, ben de onları öldürdüm. Pişman değilim" diye yanıt verdi.

Saldırgan Hasan Gököz'ün duruşma sırasında tutuklu sanık Mehmet Emin Soylu'ya ateş ettiği özel yapım tabanca Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alınarak emniyete götürüldü.

Silaha otomobil kumandası süsü verildiği, silahın 6,35 milimetre kalibreden daha küçük 2 adet mermi atabildiği belirtildi.

Silahın Cumhuriyet Savcısı'nın huzurunda X-RAY'dan geçirildiği alarm vermediği bildirildi.
{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS