Gençler tatilde de online

Gençler tatilde de online

IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması'na göre, gençlerin yüzde 72'si her gün veya haftada birkaç kez internete giriyorlar.

IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması, Türkiye'de 12-25 yaş arasında toplam 12.1 milyon gencin internet alışkanlıklarına ayna tutuyor.

Araştırmaya göre, gençlerin yüzde 72'si her gün veya haftada birkaç kez internete giriyorlar.

Yüzde 61'i evden, yüzde 10'u internet kafelerden, yüzde 7'si ise okuldan bağlanıyor. Sosyalleşmek için sosyal medya ile ilgilenen gençler, eğlenmek için ise online oyunları tercih ediyorlar.

Gençlerin, yüzde 56'sı arkadaşlarıyla haberleşmeyi sosyal ağlar ve anlık mesajlaşmalarla yaparken, E- posta kullanımı ise pek yaygın değil.

Gençler elbette, diğer mecraları da tüketiyorlar, ama yine internet üzerinden

Bu yaş grubunun yüzde 45'i TV'yi internet'ten izliyor, radyoyu internet'ten dinliyor ve gazeteleri de internet'ten takip ediyor. Çoğu birden fazla mecrayı aynı anda tüketebiliyor, internet'ten ödev için araştırma yaparken, müzik dinleyip mesajlaşıyor.

Yapılan araştırmada, Internet’i sık kullananlara bakıldığında, yüzde 69'luk oranla öğrenciler ilk sırada yer alırken, yüzde 23'ünü çalışanlar, yüzde 8'ini ise işsizler oluşturuyor.

IAB Türkiye; araştırmaya katılım gösteren bu genç kitlenin, yalnızca gençliğe yönelik markaların hedef kitlesi olmakla kalmayıp, kısa bir süre sonra büyüyecek ve alışverişte karar verici olacak kitleyi oluşturduğuna dikkat çekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS