Yunanlılar Türk turisti kendilerine benzetti!

Yunanlılar Türk turisti kendilerine benzetti!

Yunan basınında, yaz aylarında Ege adalarını ziyaret eden çok sayıda Türk turistin, Yunanistan'da ekonomik krizden önceki 'borsa döneminde', sanki yarınlar olmayacakmış gibi hesapsız para harcayan Yunan örneğine benzediği" yorumu yapıldı.

Yunanistan'da yayımlanan gazete haberlerinde, lüks tekneler, yelkenliler ve şişme botlar gibi pekçok araçla Yunan adalarına gelen çok sayıda Türkturistin, en iyi lokantalarda yemek yediği ve yapılan servisten memnun kaldığında büyük bahşiş bıraktığı yer aldı.

Haftalık Proto Thema gazetesi, "Türklerin Ege'ye turizm çıkarması" başlıklı haberinde, "Türk tatilcilerin, son günlerde Oniki Adalara yaptığı çıkarmanın toplu bir hal aldığını", Yunan adalarını ziyaret eden Türklerinhesapsız büyük paralar harcadığını yazdı.

Haberinde, "Türk turistlerin yemekte, fiyatını umursamadan en iyibalıkları tercih ederek, Yunan şarabı ve birası içtiğini, servisten memnun kaldığında da 100 euro'ya varan büyük bahşişler verdiğini" yazan Proto Thema,"Adaları ziyaret eden orta halli bir Türk turistin görünümünün, Yunanistan'daekonomik krizden önceki 'borsa döneminde' sanki yarınlar olmayacakmış gibi hesapsız para harcayan Yunanlı örneğine benzediği" yorumunda bulundu.

Leros Adası'nda yayımlanan "Pnoi" gazetesinin sahibi Nikos İgnatidis, Proto Thema gazetesine verdiği demeçte, "Türklerin daha çok Simi, Leros, Marathive Arkioi adalarını tercih ettiğini ve buralardaki birçok dükkan ve işyerinin neredeyse tamamının Türklerin harcadığı paralarla ayakta durabildiğini" söyledi.

Kos (İstanköy) Adası Otelciler Birliği Başkanı Minas Hacımihail de bu yıl Oniki Adalara olan turist akımının beklenilenin üzerinde gerçekleştiğini belirterek, Kos Ada'sındaki otellerin neredeyse yüzde 100 dolu olduğunu ve Kos'tan Bodrum'a her gün 3 bine yakın turist gittiğini" belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS