Yeni Örümcek-Adam siyah ve gay

Yeni Örümcek-Adam siyah ve gay

Onu amcası Ben'le yaşayan, beyaz bir bilim meraklısı olarak tanımıştık ama artık değişiyor. Ekranların en çok sevilen karakteri Örümcek-Adam bundan böyle yarı Amerikalı yarı Afrikalı siyahi Örümcek-Adam Miles Morales olarak karşımıza çıkacak. Yeni örümcek adamın eşcinsel olma ihtimali de yüksek.

Afro-Amerikalı, Latin kökleri de var.

Henüz çok genç ama kötülükler ile savaşmaya da hazır.

İşte meraklılarının aylardır sabırsızlıkla beklediği yeni örümcek adam; Miles Morales...

Örümcek-Adam'ın haklarını elinde bulunduran Marvel, meşhur maskeli kahramanın arkasındaki yüzü değiştirdi.

Peter Parker karakterinin yerini Afrikalı Amerikalı Miles Morales aldı.

Marvel'in tek sürprizi bu değil. Yeni Örümcek-Adam'ın ırkı gibi cinsel yönelimi de değişebilir. Yeni Örümcek-Adam'ın eşcinsel olması yüksek bir ihtimal.

Yayıncıları neden böyle bir değişime gittikleri konusunda açıklama yapmıyor. Sadece, "Örümcek-Adam, ABD'nin gururu olmaya devam edecek" diyorlar.

Değişimin reklam hamlesi olduğu iddialarını da Marvel editörleri kesin bir dille yalanlıyor.

Eski Örümcek-Adam Peter Parker, 1962'de radyoaktif bir örümceğin ısırığıyla süper kahramanlar dünyasına adım atmıştı. Ancak haziran ayında alınan ani bir karar ile Parker, Yeşil Cin tarafından öldürüldü.

Miles Morales karakteri de bu noktada karar verildi. Parker'ın Yeşil Cin'e son mağlubiyeti kendisinden daha genç olan Miles Morales karakterini ön plana çıkardı.

Morales görevi Parker'ın bıraktığı yerden alacak, kötüler ile savaşacak. Yeni karakterin ne kadar popüler olacağını ise zaman gösterecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS