Keşanlı Ali Destanı Kanal D'de başlıyor

Keşanlı Ali Destanı Kanal D'de başlıyor

Kanal D’nin merakla beklenen “Keşanlı Ali Destanı” dizisi 10 Aralık Cumartesi günü başlıyor. Dizide Keşanlı Ali’yi canlandıran Nejat İşler hayranlarının karşısına bu kez bambaşka bir rolle çıkacak.

Kanal D'nin flaş dizisi "Keşanlı Ali Destanı" için geri sayım başladı.

Haldun Taner'in yazdığı, yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı filmde, Nejat İşler "Keşanlı Ali"yi, Belçim Bilgin de "Zilha"yı canlandırıyor.

1959'un İstanbul'unda geçen dizide, Nejat İşler hayranlarını büyük bir sürpriz bekliyor. "Kapalıçarşı", "Bıçak Sırtı", "Aliye" gibi dizilerde göz dolduran Nejat İşler, bu kez bambaşka bir karakterle ekran karşısına geçiyor.

Hapse girecek!..

Hikaye, Sineklidağ isimli bir kenarmahallede geçer. Keşanlı Ali (Nejat İşler) annesi ile yaşayan bir delikanlıdır. Çocukluktan sevdalı olduğu Zilha da (Belçim Bilgin) dayısıyla bir başına yaşar. Zilha da Ali'ye sevdalıdır ama kader onları bir türlü bir araya getirmez.

Ali askerden dönüp Zilha'yı dayısından isteyince, Zilha'nın üçkağıtçı dayısı Çamur İhsan ondan yüklüce bir başlık parası ister. Ali, Zilha'yla birlikte olabilmesi için gerekli olan parayı kazanmanın yollarını arar.

Zilha'ya talip olan Sipsi'nin ise Çamur İhsan ile arası iyidir. Sipsi mahalledeki Manyak Cafer, Çakal Rüstem ve Teke Kazım'ın çeteleşmesinin de göbeğinde olan, onlara yakın bir isimdir.

Sipsi tarafından planlanıp Manyak Cafer'e yaptırılan cinayet bir şekilde Ali'nin üzerine kalır. Üstelik öldürülen kişi Ali'den asla ödeyemeyeceği miktarda başlık parası isteyen Zilha'nın dayısı Çamur İhsan'dır. Böylece katilin Ali olduğu yönündeki şüpheler güçlenir ve Ali suçsuz yere hapse girer.

Ali, "Keşanlı Ali"ye dönüşüyor

Hapisteyken sesini yükseltmedikçe ezildiğini tecrübe eden Ali, insanların etraflarındakileri ezerek saygınlık kazandığını fark eder ve kendisine yapılan haksızlıklara bir son verip yeni bir kişilik kazanır.

Ali artık anlı şanlı Keşanlı Ali'dir. Namı hapishaneden mahalleye kadar yürümüştür. Mahalledeki haksızlıklara, zulme karşı bir kahraman arayışında olan halk onun hapishaneden çıkışını beklemektedir.

Afla kurtulan Ali'nin mahalleye gelişi herkesin umudu olmuştur. Ali artık eskisi gibi değildir. Karşısında halktan sürekli haraç kesen Çakal Rüstem ile Teke Kazım vardır. Diğer yanda da dayısının katiline sevdalı Zilha'sı.

Ali, Sineklidağ'da yeni bir düzen kurmaya çalışırken sevdiğini kendine inandırabilecek midir? Eski günlerdeki naif aşkına kavuşabilecek midir?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS