"Aziz Yıldırım'ın ses kayıtları var" iddiası

"Aziz Yıldırım'ın ses kayıtları var" iddiası

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yönelik şike suçlamalarında ses kayıtlarına ulaşıldığı iddia edildi. Ses kayıtları ışığında hazırlanan tutanaklarda şike yapıldığı öne sürüldü.

Sabah gazatesinde yer alan habere göre, o ses kayıtları ışığında hazırlanan tutanaklarda, 2010-2011 sezonunun şampiyonunu belirleyen 22 Mayıs 2011 tarihli Sivasspor- Fenerbahçe maçı öncesinde 3 ayrı koldan şike yapıldığı iddia edildi.

İletişimin tespiti tutanaklarında yer alan tapelerden biri Fenerbahçe Kulübü yöneticisi İlhan Ekşioğlu ile Faruk Yaşar isimli bir şahıs arasında geçiyor. 17 Mayıs 2011 günü saat 16.37'de gerçekleşen görüşmede iddiaya göre şifreli şike görüşmeleri yapılıyor. Görüşmelerse şu ifadeler yer alıyor:

FY: 2, 3 günümüz kaldı valla şampiyon olacağız... Peki var mı şey? 

İE
: İyi. 3 dikiş! Yani her koldan spor yapacağız. 

FY:
 Yüzde 90? İE: 100, 100... 

FY:
 Ha sağlam mı kaynaklar? 

İE
: Çok sağlam. Bu görüşmeden yaklaşık 1.5 saat sonra İlhan Ekşioğlu bu kez Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la görüşüyor. Yıldırım, görüşmenin güvenliği açısından oldukça titiz davranıyor: 

AY:
 Sabit hatta mısın? 

İE:
 Evet.. 

AY
: Sen SAPANCALI ile mi ŞEKERLİ ile mi yapıyorsun? 

İE:
 Üçüyle yaptım başkanım. 

AY
: Üçüyle yaptın... Neyse ben seninle yarın konuşurum... Bu konuşmayı deşifre eden polis, Aziz Yıldırım'ın, 'Sapancalı' şeklinde kodladığı kişinin Adapazarı'nda ikamet eden menajer Fatih Akbaba, 'Şekerli' olarak kodladığı kişinin ise şeker hastalığı bulunan Ali Kıratlı olduğu tespitini yaptı. Yine tutanaklara yansıyan ayrıntılara göre İlhan Ekşioğlu'nun ise "Üçüyle yaptım" sözleriyle Ahmet Çelebi aracılığıyla Sivassporlu futbolcu Mehmet Yıldız, Abdullah Başak aracılığıyla Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay, Ali Kıratlı ve menajer Fatih Akbaba aracılığıyla Sivassporlu futbolculara yönelik şike faaliyetlerini yönlendirdiği belirlendi. Maç günü olan 22 Mayıs'ta yapılan bir diğer telefon görüşmesi ise yapılan şikeyi gözler önüne seriyor. Faruk Yaşar'la konuşan İlhan Ekşioğlu "Rahat ol" mesajı veriyor:
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS