Amerikan Atletizm Ordusu!

Amerikan Atletizm Ordusu!

Güney Kore'de 27 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, ABD'yi Walter Dix, Justin Gatlin ve Trell Kimmons temsil edecek.

Daegu'daki şampiyonada 100 metre ve 4x100 metrede ABD'yi temsil etmesi planlanan sprinter Mike Rodgers, doping kontrolünün pozitif çıkmasının ardından takımdan çıkarılmış, yerine Trell Kimmons takıma alınmıştı.

Şampiyonaya katılacak ABD takımında şu sporcular yer alıyor:

Erkekler:

100 metre: Walter Dix, Justin Gatlin, Trell Kimmons
200 metre: Walter Dix, Darvis Patton, Jeremy Dodson
400 metre: Tony McQuay, Greg Nixon, Jamaal Torrance, LaShawn Merritt
800 metre: Nicholas Symmonds, Khadevis Robinson, Charles Jock
1500 metre: Matthew Centrowitz, Leonel Manzano, Andrew Wheating
3000 metre engelli: William Nelson, Daniel Huling, Benjamin Bruce
5000 metre: Bernard Lagat, Chris Solinsky, Galen Rupp
10 bin metre: Rupp, Matt Tegenkamp, Scott Bauhs
20 kilometre yürüyüş: Trevor Barron
Maraton: Nicholas Arciniaga, Michael Morgan, Sergio Reyes, Jeffrey Eggleston, Mike Sayenko
110 metre engelli: David Oliver, Aries Merritt, Jason Richardson
400 metre engelli: Jeshua Anderson, Bershawn Jackson, Angelo Taylor, Kerron Clement
Yüksek atlama: Jesse Williams, Dustin Jonas, Erik Kynard
Sırıkla atlama: Derek Miles, Jeremy Scott, Mark Hollis
Uzun atlama: Marquise Goodwin, William Claye, Trevell Quinley, Dwight Phillips
3 Adım atlama: Christian Taylor, William Claye, Walter Davis
Gülle atma: Adam Nelson, Christian Cantwell, Reese Hoffa, Ryan Whiting
Disk atma: Jarred Rome, Jason Young, Lance Brooks
Çekiç atma: Kibwe Johnson, Michael Mai
Cirit atma: Mike Hazle
Dekatlon: Ashton Eaton, Ryan Harlan, Bryan Clay, Trey Hardee
4x100 metre: Dix, Gatlin, Kimmons, Ivory Williams, Travis Padgett
4x400 metre: Merritt, McQuay, Nixon, Torrance, Michael Berry, Miles Smith

Bayanlar:
100 metre: Carmelita Jeter, Marshavet Myers, Miki Barber
200 metre: Shalonda Solomon, Jeter, Jeneba Tarmoh, Allyson Felix
400 metre: Felix, Francena McCorory, Jessica Beard, Sanya Richards-Ross
800 metre: Alysia Montano, Maggie Vessey, Alice Schmidt
1500 metre: Morgan Uceny, Jennifer Simpson, Shannon Rowbury
3000 metre engelli: Emma Coburn, Bridget Franek, Stephanie Garcia
5000 metre: Molly Huddle, Amy Hastings, Lauren Fleshman
10.000 metre: Shalane Flanagan, Kara Goucher, Jennifer Rhines
20 kilometre yürüyüş: Maria Michta
Maraton: Katherine Newberry, Alissa McKaig, Colleen DeRuck, Tera Moody, Zoila Gomez
100 metre engelli: Kellie Wells, Danielle Carruthers, Dawn Harper
400 metre engelli: Lashinda Demus, Queen Harrison, Jasmine Chaney
Yüksek atlama: Brigetta Barrett, Inika McPherson
Sırıkla atlama: Kylie Hutson, Jenn Suhr, Lacy Janson
Uzun atlama: Brittney Reese, Janay DeLoach, Funmi Jimoh, Tori Polk
3 Adım atlama: Amanda Smock
Gülle atma: Michelle Carter, Jillian Camarena-Williams, Sarah Stevens-Walker
Disk atma: Stephanie Brown-Trafton, Aretha Thurmond, Gia Lewis-Smallwood
Çekiç atma: Jessica Cosby, Amber Campbell, Jeneva McCall
Cirit atma: Kara Patterson, Rachel Yurkovich
Heptatlon: Sharon Day, Hyleas Fountain
4x100 metre: Jeter, Myers, Barber, LaShaunte'a Moore, Alexandria Anderson, Bianca Knight
4x400 metre: Richards-Ross, Felix, McCorory, Beard, Natasha Hastings, Keshia Baker

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS