Atletizmde yılın en iyi dereceleri

Atletizmde yılın en iyi dereceleri

Güney Kore'nin Daegu kentinde 27 Eylül'de başlayacak Dünya Atletizm Şampiyonası öncesinde branşlarına göre elde edilen sezonun en iyi dereceleri şöyle:

Erkekler

100 metre 9.78 Asafa Powell (Jamaika)
200 metre 19.86 Usain Bolt (Jamaika)
400 metre 44.61 Kirani James (Grenada)
800 metre 1:42.61 David Rudisha (Kenya)
1500 metre 3:30.47 Silas Kiplagat (Kenya)
3000 metre engelli 7:53.64 Brimin Kipruto (Kenya)
5000 metre 12:53.11 Mo Farah (Britanya)
10 bin metre 26:46.57 Mo Farah (Britanya)
Maraton 2:04:40 Emmanuel Mutai (Kenya)
110 metre engelli 12.94 David Oliver (ABD)
400 metre engelli 47.66 LJ van Zyl (Güney Afrika)
Yüksek Atlama 2.37 metre Jesse Williams (ABD)
Sırıkla Atlama 5.91 metre Pawel Wojciechowski (Polonya)
Uzun Atlama 8.54 metre Mitchell Watt (Avustralya)
3 Adım Atlama 17.91 metre Teddy Tamgho (Fransa)
Gülle Atma 22.21 metre Dylan Armstrong (Kanada)
Disk Atma 69.50 metre Zolatn Kovago (Macaristan)
Çekiç Atma 81.73 metre Aleksey Zagornyi (Rusya)
Cirit Atma 90.61 metre Andreas Thorkildsen (Norveç)
Dekatlon 8,729 puan Ashton Eaton (ABD)
20 km yürüyüş 1:18:30 Wang Zhen (Çin)
50 km yürüyüş 3:38:46 Sergey Bakulin (Rusya)
4x100 bayrak 37.90 ABD
4x400 bayrak 3:00.45 ABD

Kadınlar

100 metre 10.70 Carmelita Jeter (ABD)
200 metre 22.15 Shalonda Solomon (ABD)
400 metre 49.35 Anastasiya Kapachinskaya (Rusya)
800 metre 1:56.95 Mariya Savinova (Rusya)
1500 metre 4:00.33 Maryam Jamal (Bahreyn)
3000 metre engelli 9:12.89 Milcah Chemos (Kenya)
5000 metre 14:20.87 Vivian Cheruiyot (Kenya)
10 bin metre 30:38.35 Sally Kipyego (Kenya)
Maraton 2:19:19 Mary Keitany (Kenya)
100 metre engelli 12.48 Sally Pearson (Australya)
400 metre engelli 52.79 Kaliese Spencer (Jamaika)
Yüksek Atlama 2.07 metre Anna Chicherova (Rusya)
Sırıkla Atlama 4.91 metre Jenn Suhr (ABD)
Uzun Atlama 7.19 metre Brittney Reese (ABD)
3 Adım Atlama 14.99 metre Yargelis Savigne (Küba)
14.99 metre Katernia Ibarguen (Kolombiya)
Gülle Atma 20.94 metre Nadzeya Ostapchuk (Belarus)
Disk Atma 67.98 metre Li Yanfeng (Çin)
Çekiç Atma 79.42 metre Betty Heidler (Almanya)
Cirit Atma 69.45 metre Barbora Spotkov (Çek C.)
Heptatlon 6,790 puan Jessica Ennis (Britanya)
20 km yürüyüş 1:25:08 Vera Sokolova (Rusya)
4x100 bayrak 42.28 ABD
4x400 bayrak 3:22.92 ABD
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS