Preldzic Sloven basınını yalanladı

Preldzic Sloven basınını yalanladı

Sloven basını basketbolcu Emir Preldziç'in "Türkler beni kendi milli takımlarında oynamaya zorladı" dediğini yazdı. Preldzic ise Twitter'dan bir açıklama yaparak "Ben o sözleri söylemedim" dedi.

Eurosport.com.tr'de yer alan haberde şöyle denildi.

Emir Preldzic, Sloven basınına ilginç açıklamalar yaptı. 

Neden genç milli seviyesinde forma giydiği Slovenya'yı değil de Türkiye'yi tercih ettiği sorusuna, Preldziç "Neden Slovenya için oynamadığımı biliyorsunuz. Türkler beni kendi milli takımlarında oynamaya zorladı. Fenerbahçe'de Türk pasaportuyla oynayabilmem için milli takımda oynamam gerekti. Aslında ben herhangi bir milli takımda oynamak istemiyordum" cevabını verdi.

"Takımın beni bu kadar iyi karşılayacağını tahmin etmiyordum. Burada çok oyuncu tanıyordum, bu uyum sağlamamı kolaylaştırdı. Senelerdir onlarla oynuyor gibiyim" diyen genç oyuncu milli takımın hedefinin bir sır olmadığını, ilk beş ve Olimpiyat vizesi istediklerini, 12 Dev Adam'ın çeyrek finale çıkacağına da inandığını sözlerine ekledi.

Preldzic, Slovenya ile ilgili sorulan bir soru üzerine oyuncularla hâlâ irtibatının olduğunu ama koç Maljkoviç'le hiç görüşmediğini de söyledi.

Preldzic yalanladı

2 Dev Adam'ın Bosna-Hersek ve Slovenya pasaportlarına da sahip oyuncusu Emir Preldziç, Sloven basınında çıkan açıklamalara cevap verdi.

Resmi Twitter adresinden kısa bir açıklama yapan Emir Preldziç, "Yalnızca emin olmanız için, ben o sözleri söylemedim" dedi. Genç oyuncu, muhtemelen bir yanlış anlaşma olduğunu yazdı.

Slovenya'da yayın yapan siol.net internet sitesi Emir'in "Türkler beni zorla oynattılar" şeklinde açıklama yaptığını iddia etmiş ve bu yönde bir röportaj yayımlamıştı.

TBF de yalanladı

TBF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı yerli ve yabancı basın organlarında Preldzic'in milli formayı, Türkiye'nin zorlaması ile giydiğini söylediği iddialarının yer aldığı belirtilerek, "Milli takımımızın yarın ve Pazar günü Avrupa Şampiyonası'nda iki hayati maça çıkacak olması göz önüne alındığında uluslararası basında çıkan bu haberlerin zamanlaması manidardır" denildi.

Emir Preldzic'in iddia edilen şekilde açıklamasının olmadığı vurgulanarak, açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Avrupa Şampiyonası'nda milli formayı büyük bir gururla taşıyan Emir Preldzic'in, maçlarda ortaya koyduğu performansı, kazanma hırsı, hal ve hareketleri, milli formayı giymekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu bariz şekilde gözler önüne sermektedir.

Emir Preldzic'in iddia edilen şekilde herhangi bir açıklaması olmamış ve bu tip asılsız haberlerle anılmaktan dolayı da büyük rahatsızlık duymuştur. Konu hakkında çıkan ve çıkacak olan aksi haberler gerçeği yansıtmamaktadır." 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS