Ivkovic: "Hiçbir takım hazır değil"

Ivkovic: "Hiçbir takım hazır değil"

Spor Toto World Cup 10 katılımcılarından Sırbistan Başantrenörü Ivkovic henüz hiçbir takımın Avrupa Şampiyonası için tam olarak hazır olmadığını söyledi.

İzmir'deki Spor Toto World Cup için dün akşam Türkiye'ye gelen Sırbistan'ın başantrenörü Dusan Ivkovic, ''Henüz hiçbir takım tam olarak hazır değil ama burayı fazlasıyla önemsiyoruz'' dedi.

Turnuvanın ilk maçında bugün saat 18.00'de Almanya ile karşılaşacak Sırbistan Milli Takımı, İzmir'deki ilk çalışmasını Halkapınar Spor Salonu'nda yaptı.

Sırbistan Başantrenörü Dusan Ivkovic, yaptığı açıklamada, yeniden Türkiye'de olmaktan mutluluk duyduğunu, İzmir'e daha önce gelmediği için üzgün olduğunu söyledi.

İzmir'i etkileyici bulduğunu ifade eden Ivkovic, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Gerçekten çok güzel bir yerde çalışmalarımıza başladık. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ve yakın arkadaşım Bogdan Tanjevic ile birlikte tüm Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerine bir kez daha davetleri için çok teşekkür ediyorum. Avrupa Şampiyonası öncesindeki turnuvalarda olduğu gibi henüz hiçbir takım tam olarak hazır değil ama burayı fazlasıyla önemsiyoruz. Eksiklerimizi görmek ve onlar üzerinde yoğunlaşmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.''

Ivkovic, turnuvadaki kadrosunda eksik oyuncu bulunmadığını belirterek, ''Burada önemli rakiplere karşı mücadele edeceğiz. Üç gün boyunca neleri iyi yaptığımız ve nerelerde eksiklerimiz olduğu konusunda bir fikrimiz olacak. 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası hakkında konuşmak için daha erken ama tabii ki amacımız ve hazırlıklarımız olimpiyatlara kalmak doğrultusunda. Öncelikle iyi bir hazırlık dönemi geçirip ardından Litvanya'da alabileceğimiz en iyi derece için mücadele edeceğiz'' dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS