Sinan Güler'den açıklama

Sinan Güler'den açıklama

Litvanya'da 31 Ağustos-18 Eylül tarihlerinde yapılacak 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Basketbol Takımı'nın oyuncularından Sinan Güler, kondisyon eksiğini Almanya'da yapacakları turnuvaya kadar gidereceğini söyledi.

İtalya'nın Bormio şehrinde yapılan kampta apandisit ameliyatı olan Sinan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son bir haftada takımla birlikte çalışmalara başladığını vurgulayarak, "Artık takım ne çalışıyorsa ben de onlarla çalışıyorum. Kondisyon eksiğim var, ama bunu ekstra çalışmalarla gidermeye çalışıyorum" dedi.

İzmir'de yapılan Spor Toto World Cup 10 turnuvasının son maçında Sırbistan'a karşı kısa süre oynayan Sinan, "Sırbistan maçında kısa bir süre şans bulmak ve kendimi görmek benim için iyi oldu. Kondisyon eksiğim ortada. 19-21 Ağustos tarihlerindeki Almanya'daki turnuva başlayana kadar eksiklerimi gidereceğim" diye konuştu.

"Umarım takımın parçası olurum"

Sinan Güler, 2011 Avrupa Şampiyonası'nda, 2010 Dünya Şampiyonası'ndakinden daha fazla takıma katkı sağlamak istiyor. Türkiye'de yapılan 2010 Dünya Şampiyonası'ndaki performansıyla dikkati çeken Sinan, "Umarım Avrupa Şampiyonası'nda da takımın bir parçası olurum ve geçen sene Dünya Şampiyonası'nda verdiğim katkının daha fazlasını verebilirim. Olimpiyatlara katılmak adına bizim için çok önemli bir turnuva. İnanıyorum ki biz takım olarak son 15 gün içeresinde en iyi şekilde hazırlanıp, olimpiyat vizesini almak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" ifadelerini kullandı.

"Eksiklerimizi gördük"

İzmir'deki turnuvada, yorucu geçen bir aylık kondisyon yüklemesinin ardından ilk hazırlık maçlarını yaptıklarına dikkati çeken Sinan, şampiyonaya kadar daha iyi duruma geleceklerini kaydetti.

Sinan Güler, şu anda takımda ciddi eksiklerin olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"İzmir'deki turnuva eksiklerimizi görebilmemiz açısından önemliydi. Takımda ciddi eksiklikler var. Ömer Aşık ve Semih Erden oynamadı. Ömer Almanya'daki turnuvada, Semih de inşallah İstanbul'daki turnuvada geri dönmüş olacaklar. Ayrıca bir maçta Kerem ağabey, bir maçta da Hidayet ağabey oynamadı. Bu tarz eksikliklerin olduğu yerde genç oyuncuların ilk defa milli formayı giydiği dönemde, böyle sonuçların olması normal. Önemli olan yavaş yavaş kendimizi geliştirerek şampiyona zamanında en iyi duruma gelip, oradaki maçların sonuçlarına bakmamız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS