12 Dev Adam finalde

12 Dev Adam finalde

Adidas İstanbul Cup'ta Türkiye, Yeni Zelanda'yı 70-64 mağlup ederek finalde Karadağ'ın rakibi oldu.

Alex Pledger ve Hidayet Türkoğlu’nun karşılıklı sayılarıyla başlayan mücadelede ilk iki dakika 2-2 eşitlikle geçildi. Ömer Aşık, pota altında Kerem Tunçeri’nin pasını asiste çevirirken, Ömer Onan da üç sayılık basket faulden bulduğu dört sayıyla durumu 8-4’e getirdi. Bu baskete Kirk Penney ile karşılık veren Yeni Zelanda, boyalı alanda Ömer Aşık’ı durdurmakta zorlandı. Reklam molasına 10-7 önde giren Millilerimiz, Ömer Onan’ın serbest atışları ve Emir Preldzic’in de turnikesiyle skoru 15-7 yaptı. Corey Webster’ın üç sayı isabetiyle hücumdaki suskunluğunu bozan Yeni Zelanda, maçta da çift haneli rakamlara ulaştı. İlk periyotu A Milli Takımımız 19-13 önde tamamladı.

İkinci periyotun ilk dakikası karşılıklı boş hücumlarla başlarken, Ay Yıldızlılarımız ilk sayılarını bu bölümde Enes Kanter ile buldu. Savunmadaki direnciyle rakibine kolay sayı şansı vermeyen Millilerimiz, pota altına top indirerek hücum etmeye çalıştı. Tam saha baskılı savunmaya dönen Yeni Zelanda, Kirk Penney’nin üç sayı isabetiyle 15.dakikada farkı dört sayıya indirdi (26-22). Alan savunmasına dönen Ay Yıldızlılarımız, Cenk Akyol’un turnikesi ve Ömer Aşık’ın da iki serbest atışı sayıya çevirmesiyle durumu 30-22 yaptı. Son bölümde Kirk Penney ve Mika Vukona’nın üçer sayılık basketlerine karşın A Milli Takımımız devre sonunda soyunma odasına 34-32 önde gitti.

Üçüncü periyotta Ender Arslan ile serbest atış çizgisinden tek isabet bulan Millilerimiz, hücum ribaundlarında etkili olmasına karşın skor çıkartamadı. Mika Vukona ve Thomas Abercrombie’nin turnike basketleriyle etkili olan Yeni Zelanda, Alex Fledger’ın da skora katkı yapmasıyla 23.dakikada 35-38 öne geçti. Mola alan A Milli Takımımız, alan savunmasına karşı Ender Arslan’ın turnikesiyle basket buldu. 41-41’lik eşitlik sonrası hücumu kullanan Yeni Zelanda, Kirk Penney’nin üç sayılık basketiyle bir kez daha üstünlüğü eline aldı. Kerem Tunçeri’nin bu bölümde devreye girmesiyle skor bulan Millilerimiz, üçüncü periyotu da 51-47 önde tamamladı.

Tempolu başlayan son 10 dakikalık bölümde Yeni Zelanda Casey Frank ile skor üretti. Ömer Onan’ın üç sayılık basketi ve Enes Kanter’in de pota altındaki dominant oyunuyla Ay Yıldızlılarımız 32.dakikada skoru 58-54 yaptı. Mark Dickel ve Leon Henry’nin üçer sayılık basketleriyle bir kez daha skor üstünlüğünü eline alan Yeni Zelanda, durumu da 58-60’a getirdi. Reklam molası sonrasında Enes Kanter ve Emir Preldzic ikilisinin sayılarına Siyah Beyazlı ekipte Alex Pledger karşılık verdi. Bu dakikadan sonra Emir Preldzic ve Kerem Tunçeri ile hücumdaki üstünlüğünü sürdüren A Milli Takımımız, Yeni Zelanda'yı da 70-64'lük skorla mağlup etti.

SALON: Abdi İpekçi Spor Salonu

TÜRKİYE (70): Cenk Akyol 2 (1 ribaund), Sinan Güler (3 ribaund), Ömer Onan 9, Ersan İlyasova 2 (6 ribaund- 1 asist), Kerem Tunçeri 12 (2 ribaund- 4 asist), Ömer Aşık 11 (7 ribaund), Ender Arslan 8 (3 ribaund), Enes Kanter 14 (6 ribaund), Hidayet Türkoğlu 2 (6 asist), Emir Preldzic 10 (4 ribaund)

YENİ ZELANDA (64): Lindsay Tait (1 ribaund- 2 asist), Kirk Penney 16 (2 ribaund- 3 asist), Mika Vukona 13 (9 ribaund- 4 asist), Mark Dickel 3 (3 ribaund- 5 asist), Corey Webster 8 (1 asist), Thomas Abercrombie 6 (4 ribaund- 2 asist), Alex Pledger 7 (5 ribaund), Benny Anthony (4 ribaund), Casey Frank 5 (6 ribaund- 2 asist), Leon Henry 6, Isaac Fotu (1 ribaund)

1.PERİYOT: 19-13
2.PERİYOT: 15-19
3.PERİYOT: 17-15
4.PERİYOT: 19-17

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS