Özer: "Bana kapıyı Aykut hoca açtı"

Özer: "Bana kapıyı Aykut hoca açtı"

Fenerbahçeli Özer Hurmacı, teknik direktör Aykut Kocaman'ın futbol yaşamında çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, "bana yolun kapısını açan Aykut hocadır" dedi.

Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan "1'e 1" programının konuğu olan Özer, futbol kariyerini ve sarı-lacivertli kulübe gelene kadarki süreçte yaşadıklarını anlattı.

Ankaraspor formasıyla Süper Lig'de ilk kez yer aldığı 2006-2007 sezonunda Kocaman'ın kendisine çok şans verdiğini anlatan Özer, bir sonraki sezon sekizinci haftadan sonra Kocaman takımdan ayrıldığında kendisiyle birlikte genç futbolcuların büyük bir sıkıntı yaşadığını kaydederek, "birkaçımız öksüz kaldık, birkaçımız başka takımlara gitti" dedi.

Başkent ekibinde Aykut Kocaman'ın yönetimindeyken takımda genç futbolcularla tecrübeliler arasında bir fark olmadığını, herkesin aynı değerde olduğunu anlatan sarı-lacivertli futbolcu şöyle konuştu:

"O ayrıldıktan sonra çok büyük sıkıntılar yaşadık. Sezon bitiminden sonra tekrar Aykut hoca geldi. Onun anlaştığını duyunca herkes daha çok kenetlendi. Ankaraspor adına güzel bir çıkış yakalamıştık çok da iyi bir takım olmuştuk. Çok büyük katkısı oldu. Diğer hocaların antrenmanda bile vermediği şansı o bize maçlarda verdi.

"O dönemde bana ve bize yolun kapısını açan, her şeyi açan her zaman Aykut hocadır. Büyük bir şanstı benim için. Tekrar Fenerbahçe'de de onunla birlikte çalışma şansı elde ettim. İnşallah burada da onunla birlikte başarılı oluruz."

Ankaraspor'da geçen 2008-2009 sezonunun ardından Fenerbahçe'yi tercih ettiğini anlatan Özer, "dayım Lemi Çelik'e 'Türkiye'nin en büyük takımı Fenerbahçe, en güzel stat orada, saha orada, en iyi taraftar onlarda, ben Fenerbahçe'ye gitmek istiyorum' demiştim. Aykut hoca da sportif direktör olarak Fenerbahçe'ye geldi. Benim için en büyük önem taşıyan şey oydu. Zaten burayı istiyordum, Aykut hoca da buraya gelince burası oldu" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'de yer aldığı bir buçuk yıllık dönemin dokuz ayının sakatlıklarla geçtiğini ifade eden Özer, "kalan sürede oynadığım maçlardan her biri benim açımdan güzeldi. Süper Lig'de oynadığımız çoğu maçı zaten kazandık. Fenerbahçe forması altında oynadığım her maç önemlidir, unutulmaz maçlardır" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS