Çelebi: "Mızrak çuvala sığmıyor"

Çelebi: "Mızrak çuvala sığmıyor"

Galatasaray kulübü ikinci başkanı Işın Çelebi, Trabzonspor ve Beşiktaş'ın Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nu hedef alan açıklamalarına destek verdi.

Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği ''Yılın Sporcusu 2010'' ödül töreninde konuşan Çelebi, Trabzonspor ile Beşiktaş'ın federasyonu ve MHK'yı hedef alan açıklamalarını yerinde bulduğunu söyledi.

Çelebi, ''mızrağın çuvala sığmadığını gördük. Bu MHK ve federasyonla 10 yabancı oyuncu kuralıyla önyargılı, masa başında maç sonuçları tayin edilen bir düzenle ne milli takım başarılı olur, ne de Türkiye'de şampiyon olan takımlar Avrupa'da başarılı olur. Bu düzenle kimse başarılı olmaz, Türk futbolunu çökerttiler ve çökertmeye devam ediyorlar. Masa başında bu sonuçları tayin etmekle Türkiye'ye yazık ediyorlar" dedi.

Işın Çelebi, bu sezon Galatasaray'a büyük haksızlıkların yapıldığını iddia ederek, ''10 maçta Galatasaray'a büyük haksızlık yapıldığını biliyoruz. Bunu çeşitli defalar açıkladık. MHK, masa başında karar verdiği sürece de bu yapı devam edecek'' diye konuştu.

Galatasaray kulübünde muhalif kesimin çalışmaları ve ay sonunda yapılacak mali genel kurul toplantısında yönetimin ibra edilip, edilmeme durumuyla ilgili bir soru üzerine Çelebi şunları kaydetti:

''Biz stadı yaptığımız için mi ibra olmayacağız? Şirketleri birleştirdiğimiz için mi ibra olmayacağız. Mali durumu düzeltip, bütün bankaların saygı duyduğu bir kurum haline geldiğimiz için mi ibra olmayacağız? Biz bilançoları bağımsız denetimden geçirip, kurumsallaştığımız için mi ibra olmayacağız?

"Galatasaray camiasının, 25 milyon taraftarının ve 16 bin üyesinin sağduyulu davranacaklarına yürekten inanıyorum. Galatasaray Kulübü şahısların değil, taraftarının kulübüdür.''

Çelebi, Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden İnan Kıraç'ın açıklamalarıyla ilgili olarak da ''Önemli değil, önemsemiyorum'' ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS