Trabzon Fener'e vereceği cevabı erteledi

Trabzon Fener'e vereceği cevabı erteledi

Trabzonspor kulübü, Fenerbahçe'nin açıklamalarına karşı vereceği cevabı, ülke futbolundaki kaos ortamının daha da kötü hale gelmemesi için ertelediğini duyurdu.

Trabzonspor, Fenerbahçe'nin Şekip Mosturoğlu aracılığı ile yaptığı 11 Mart Cuma günkü basın toplantısına vereceği cevabı ileri bir tarihe erteledi.

Bordo-mavili kulüpten tapılan açıklamada, "Fenerbahçe asbaşkanının 11 Mart Cuma günü yaptığı açıklamalara vereceğimiz cevap ülke futbolunda kaos ortamının daha da ileri seviyelere taşınmaması adına sonraya bırakılmıştır" denildi.

"Trabzonspor Kulübü olarak sezon başından bu yana sergilemeye çalıştığımız sağduyulu tutumun son noktası olarak gördüğümüz bir anda kaleme aldığımız bildiri herkesin eteğindeki taşları dökmesini sağlamıştır" ifadelerinin yer aldığı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Camiamız, rengini belli eden bu çevrelere karşı bundan böyle de her zaman dikkatli ve hassas davranacaktır. Fenerbahçe asbaşkanının güncel gerçeklerden uzak, suçluluk psikoloji ve demogoji yüklü ifadelerinin kulübümüzün saygınlığına ve haklı serzenişlerine herhangi bir darbe vuramayacağı açıktır. Söylediği her cümleye karşı cevabımız da hazırdır.

"Ancak yönetim kurulumuz konuyu bir kez daha değerlendirmiş, ligde kritik maçların oynandığı ve derbi haftalarına girilen süreçte tansiyonu arttıracak eylemlerin fayda getirmeyeceği fikrine varmıştır.

"Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında yılların getirdiği rekabete dayalı gerginliğin giderilmesi doğrultusunda Başkanımız Sayın Sadri Şener ve yönetim kurulumuzun göreve seçildiği günden bu yana sergilediği çabalar ortadadır.

"Bu vesileyle umarız başta Fenerbahçe olmak üzere kulüplerimizi yönetenler, futbolu yönlendirenler ve kamuoyunu oluşturanlar bir an önce özeleştirilerini yaparlar ve ligin geri kalan bölümünün “fair play” kurallarında tamlanması adına üzerlerine düşeni yerine getirirler."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS