Ünder faturayı Pino'ya kesti

Ünder faturayı Pino'ya kesti

Galatasaray teknik direktörü Bülent Ünder, Trabzonspor maçındaki performansını beğenmediği Juan Pablo Pino'yu sezon sonuna kadar kadroya almayacağını açıkladı.

Ünder, Türk Telekom Arena'da Trabzonspor'a 1-0 yenildikleri maçta ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Bülent Ünder, maçın başında Yekta'nın sakatlanmasının stratejilerinde değişikliğe neden olduğunu ancak onun yerine giren Mustafa Sarp'ın da iyi mücadele ettiğini aktarırken, oyunun genelinde kontrolü ellerinde tuttuklarını belirtti.

Trabzonspor'un etkili olduğu noktaları kapatmayı başardıklarını anlatan Ünder şunları söyledi:

''Oyunda topa sahip olma oranının zannediyorum büyük bölümü bizden yanaydı. Maçı kazanmak için gereken her şeyi eksiklerimize rağmen yaptık. Takımım bir kişi hariç olağan üstü mücadele gösterdi. Şans Trabzonspor'dan yanaydı. Maçı bırakmadılar ve iddialarını sürdürmek için büyük bir çaba sarf ettiler.

"Futbol tuhaf bir oyun. Bir ayrıntıyı kaçırınca sonuç başka yere gidiyor. Golü yemeden iki  dakika önce kaleciyle burun buruna kaldık. Orada Pino pasını Arda'ya gönderme yönünde kullansaydı farklı olabilirdi. Uzun zamandır bu kadar iyi mücadele eden bir Galatasaray görmemiştim. Hafta içinde çalışmalarımızın sonucunu aldık gibi görüyorum. Böyle devam edersek, daha iyi yerlere geliriz.''

Bülen Önder, maçın son 15 dakikasını 10 kişi oynamak zorunda kalmalarının önemli olduğuna da dikkati çekerek, ''böyle maçlarda 10 kişi kalmak önemli. Maçı kazanma fırsatı bize geldi ama kullanmadık. Trabzonspor ise kullandı. Fırsatlar gelir, ya kullanırsınız, ya da rakibe hediye edersiniz. Maç boyunca bir kez ceza sahası içinde 18'e girdiler ve gol oldu'' ifadelerini kullandı.

"Pino ile birlikte olmayacağız"

Kolombiyalı futbolcu Juan Pablo Pino, Trabzospor maçının ardından teknik direktör Bülent Ünder'in büyük tepkisine hedef oldu.

Açıklamasında, "bir kişi hariç oycularımın mücadelesinden memnunum'' diyen Ünder, kastettiği kişinin Pino olduğunu açıklayarak, ''Pino'nun mücadelesinden memnun değilim. Nedenini ben de anlamadım. Pino ile bir daha birlikte olmayacağız. Galatasaray takımında futbolcu vurdum duymaz olmamalı. Arkadaşlarına saygısı olmalı. Kendisine idari direktörümüz bu kararı iletecektir. Sezon sonuna kadar birlikte olmayacağımızı söyleyebilirim'' dedi.

Ünder, Pino ile ilgili kararının bugünkü oyunuyla mı ilgili olduğunun sorulması üzerine ise, ''genel olarak... Bu akşamki tuz biber ekti üstüne'' yanıtını verdi.

Ünder, Pino ile ilgili olarak yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti:

"Maçın kırılma noktası bana göre, golden önce yakaladığımız ani atakta Pino'nun tercihini yanlış kullanması oldu. 10 kişi kalmış bir takımda dokuz kişi canhıraş bir şekilde çalışırken umursamaz tavırlarıyla sahada dolaşan Pino, Medical Park Antalyaspor maçından beri kendisine verdiğim şansı kullanamadı. Onun için farklı şeyler düşünüyorum. Forma vermeyi düşünmüyorum, bundan sonra Galatasaray formasıyla görmeyeceksiniz.''

"Futbolcularımdan memnunum"

Bülent Ünder, kalan haftalar için genç oyunculara şans vermesinin beklendiği ama bunun olmadığı şeklindeki bir soruya şu cevabı verdi:

''A2'den bu takımda oynayacak oyuncu var da, ben mi oynatmıyorum? Bahsettiğiniz oyunculardan Zapata bugün hiç hata yapmadı. Ayhan sahanın en çok koşan isimlerinden biriydi. Gökhan Zan da başarılı bir performans ortaya koydu. Ben bugün bütün futbolcularımdan memnunum. Şu an geleceğe dönük bir plan yok ki. Şu anda ben mevcut olan kadroda performansını yükselteceğim oyuncularla birlikte olmak zorundayım. Kimin gidip, kimin kalacağının kararını belki ben vermeyeceğim. Bana sorarlarsa veririm yanıtımı.''

"Arda'nın yapması gereken bir iş var"

Ünder, Arda Turan'ın sezon sonunda Avrupa'ya transfer olacağı haberleriyle ilgili görüşünün sorulması üzerine, ''şu anda o konuda fazla bilgi sahibi değilim. Eğer Arda bana danışırsa, kendisine ne yapması konusunda bilgi veririm. Şu anda yapması gereken bir işi var. Sezon sonuna kadar Galatsaray'da ve bugün olduğu gibi mücadele etmeye devam edecek'' dedi.

Sezon sonunda Arda'ya bir teklif olması halinde bu konuyu yönetimin görüşeceğini ve alınacak kararın da idari olacağını belirten Bülent Ünder, ''görüşümü sezon sonunda takımın teknik direktörü değilken verebilirim. Şu anda takım kaptanına yakışır şekilde Arda'nın mücadele ettiğini söyleyebilirim'' ifadelerini kullandı.

"Baros olsaydı farklı olurdu"

Bülent Ünder, cezası nedeniyle forma giyemeyen Baros'un eksikliğini hissedip hissetmedikleriyle ilgili olarak, ''Baros olsaydı farklı olurdu. Belki sistem de değişirdi'' diye konuştu.

Üzerlerinde baskı olduğunu anlatan Ünder, ''Galatasaray'da hep baskı vardır. Gerçekten şu anda baskı altındayım diyebilirim. Biz yukarılarda alışıktık bu baskıya, aşağılarda alışkın değiliz. Kendimizi bu baskıdan kurtaracağız'' şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın ligin düşme hattına yaklaştığının hatırlatılması ve düşme tehlikesi görüp görmediği sorusu üzerine, ''futbolda ne olacağı belli olmaz ama böyle bir şey beklentisi içinde değilim. Karanlığın sonu, aydınlığa en yakın zamandır. Biz o aydınlığı görmek için çaba sarf ediyoruz'' dedi.

Ünder, Galatasaray'da önemli isimler olarak yapılan transferlerin takıma katkı sağlayamaması konusu için ise, ''transferler iyi niyetle yapılmıştır mutlaka ama ilk sekiz hafta Rijkaard, sonra Hagi, ardından ben geldim. Bazı şeyleri oturtmak kolay değil. İstikrarı sağlayacak bir çalıştırıcı ile devam edilseydi, böyle olacağını zannetmiyorum. Hocaların kendi yapısına uygun transferlerine yönetimin evet demesi, ortaya karmaşa çıkarıyor'' diyerek sözlerini tamamladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS