İlkay Gündoğan: "Löw beni istiyor"

İlkay Gündoğan: "Löw beni istiyor"

Alman Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) şampiyonu Borussia Dortmund'a transfer olan Türk kökenli oyuncu İlkay Gündoğan, Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün kendisine milli takımda şans vermek istediğini söylediğini belirtti.


İlkay, Sportbild dergisinde yayımlanan röportajında, geçen hafta Alman U21 takımının teknik direktörü Rainer Adrion'un, kendisini birinin arayacağını söylediğini ve telefona bakmasını istediğini ifade ederek, şöyle dedi:

"İki saat sonra Löw beni aradı. Gelecekteki planlarında bir rol oynayacağımı ve iyi gelişme gösterdiğimi söyledi. Milli takımda bana şans verilecek. Şans verildiğinde de bunu kullanacağım. Borussia Dortmund'a transferimin benim için doğru bir adım olduğunu söyledi."

Löw'ün, kendisini milli takıma ne zaman davet edeceğini açık bıraktığını vurgulayan İlkay, bu olumlu durumu abartmayacağını ve gelişmesi yönünde yaptığı çalışmaları bırakma hatasına düşmeyeceğini belirtti.

"Türkiye için oynamayı hiç düşünmediniz mi?" yönündeki bir soruya karşılık da İlkay, Alman Futbol Federasyonu için çok erken bir zamanda karar verdiğine değinerek, kulüpteki başarısının yanı sıra Alman Milli Takımı oyuncusu olarak da başarılı olmak istediğini ifade etti.

İlkay, "Gündoğan, Real Madrid'e giden Nuri Şahin'in yedeği" yönündeki bazı yorumların kendisini rahatsız edip etmediğine ilişkin soru üzerine de sürekli Nuri Şahin ile kıyaslanmasını yersiz ve gereksiz bulduğunu, şampiyon takımın önemli oyuncularından biri olan Nuri'nin yerini alamayacağını ve bunu da istemediğini kaydetti.

Yeteneklerini takıma aktararak kendi yolunda ilerlemek istediğini belirten İlkay, Nuri ile yakın arkadaş olduklarını ve kendisini futbolculuğunun yanı sıra insan olarak da çok takdir ettiğini vurguladı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS