Yıldırım Demirören ifade verdi

Yıldırım Demirören ifade verdi

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifade verdikten sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrıldı. Bu arada TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar da adliyeye geldi.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından ifadesine başvurulan Demirören, adliyeden ayrılışı sırasında basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine "Ben öncelikle sayın savcıma nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum. Sadece bilgim alındı." dedi.

"Serdal Adalı'yla ilgili mi bilginiz alındı?" şeklindeki soru üzerine Demirören, "Genel Türk futboluyla ilgili" dedi.

Demirören'in avukatı Cemalettin Mutlu da, basın mensuplarının soruları üzerine "Bilgisine başvuruldu, sadece bu kadar" diye konuştu.

Demirören'in hangi sıfatla ifade verdiğine ilişkin soru üzerine de Mutlu, "Bilgi sahibi olarak ifade verdi. Arkadaşlar ayrımı iyi yapın, müşteki değil, şüpheli değil sadece bilgi sahibi olarak" dedi.

Bu arada Demirören'e destek olmak için kardeşi Tayfun Demirören ve Beşiktaş Jimnastik Kulübünün 2 yöneticisinin de adliye geldiği görüldü. Bu kişiler Demirören ile birlikte adliyeden ayrıldı.

Gençlerbirliğili futbolcular ifade verdi

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yerleşkesine gelen, Gençlerbirliği Spor Kulübü futbolcuları Labinot Harbuzi, Azofeifa Corrales, Aykut Demir, Mehmet Akgün, Serkan Çalık ve Hurşut Meriç'in futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde
ifadelerine başvuruldu.

Futbolcular daha sonra emniyet müdürlüğünden ayrıldı.

Futbolda şike soruşturması kapsamında Ankaragücü futbolcusu Turgut Doğan Şahin de, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi. İfadesinin ardından emniyetten ayrılan Şahin, bilgisine başvurulduğunu söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS