Bahçeli de bin bozkurtuyla gelecek!

Bahçeli de bin bozkurtuyla gelecek!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "10 bin milisinle Taksim'e gel ben de bin bozkurtumla oraya geleyim" sözleriyle Başbakan Erdoğan'a meydan okudu. Bahçeli, YGS'nin iptali için eylem yapan gençlere, ''biz de 10 bin genç yürütürüz' şeklinde çıkışan Erdoğan'ı önce eleştirdi ardından da adeta düeloya davet etti.

Devlet Bahçeli, Kırıkkale Gök Düğün Salonu'nda partililere hitap etti.

Cumhuriyet kurulduğundan beri siyasi hayatında çok renkli seçimler geçtiğini, bu süre zarfında darbeler ve ara rejimler de olduğunu belirterek, bunların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

Bunun için millet iradesinin önemini vurgulayan Bahçeli, 12 Haziran seçimlerinde de ülkenin yol ayrımına gelmiş olacağını söyledi.

Türkiye'nin 9 yıl sonra karanlık bir uçuruma sürüklendiğini ileri süren Bahçeli, "Türkiye'nin şu üç günlük dönemi demokrasi açısından utanç, siyasi ahlak açısından ayıp, yargı açısından rezalettir" diye konuştu.

Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 bağımsız milletvekili adayının adaylıklarının iptal edilmesi kararının ardından Türkiye'nin ayağa kalktığını ve "7 PKK uzantısının neredeyse demokrasi kahramanı ilan edildiğini" söyledi.

"Bin bozkurtumla Taksim'e geleceğim"

YGS'deki "şifre" iddialarına da değinen Bahçeli, yaşananlara karşı duyarsız kalmayan gençlerin eylemine yönelik olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz de kalkarız onların karşısına beş bin, on bin genci koyarız" sözünü anımsatarak, "milletin evlatlarının karşısına nerede on bin milis yetiştirdiğini" sordu.

Aslında benzer üslubu kullanacak kişi olmadığını ancak ders alınması için örnek verdiğini belirten Bahçeli, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan, on bin milisinle Taksim'e gel, ben de bin bozkurtumla meydana geleceğim. İnanıyorum ki Kasımpaşa'ya kadar arkana bakmadan kaçarsın" dedi.

Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul milletvekili adayı olan emekli Korgeneral Engin Alan'la ilgili eleştirilerde bulunulduğunu ifade ederek, "Başbakan diyor ki bazı partileri de kastederek 'Bunlar Silivri'den getiriyorlar', evet, sense Kandil Dağı'ndan getiriyorsun. Polise tokat atanları meclise getiriyorsun" diye konuştu.

Öte yandan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin konvoyda meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS