BDP: "Birileri iç savaş hesabı yapıyor"

BDP: "Birileri iç savaş hesabı yapıyor"

BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin Kuzey Irak'ta PKK kamplarına yönelik hava operasyonunu değerlendirirken, birilerinin iç savaş hesabı yaptığını söyledi.

Demirtaş, sınır ötesi operasyon konusunda bir beklenti olduğunu ve hükümetin de bu beklentiyi karşılamak için böyle bir operasyon talimat vererek yaptırdığını iddia etti.

Demirtaş, sınır ötesi operasyonun talimatını verenler, bunu yapanlarında Kürt sorununun Kandil'de değil, İstanbul, Diyarbakır ve Batman'da olduğunu çok iyi bildiklerini ve sonuç alamayacaklarını da ifade etti.

Demirtaş sözlerine şöyle devam etti:

"Hükümet ve hükümete yakın yayın organları son dönemlerde yaşananların faturasını BDP ve DTK'ya çıkarıyorlar. Her şeyin sorumlusu olarak bizi gösteriyorlar. Bizi asıl hedef haline getirdiler. Bize yönelik suikastlar, infazlar ve toplu tutuklamalar gündeme gelebilir. Birileri Türkiye'de iç savaşın hesabını yapıyorlar. Tekrar müzakerelere başlanmaz ise bu tehlike ortaya çıkabilir. Bu hesapları önlemenin tek yolu açık müzakerelerdir. Öcalan ile de BDP ile de açık müzakereler yürütülebilir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS