İstanbul-New York uçuşları iptal edildi

İstanbul-New York uçuşları iptal edildi

Türk Havayolları (THY) ile Delta Hava Yolları, Irene Kasırgası nedeniyle İstanbul-New York seferlerini iptal etti.

Alınan bilgiye göre, Amerika'nın bir bölümünü etkisi altına alan, etkisini arttırarak New York'a ulaşması beklenen Irene Kasırgası, ABD'ye yapılan uçuşları olumsuz etkiledi.

Kasırga nedeniyle THY'nin American Airlines ile New York'a yaptığı ortak uçuşlar ve Delta Hava Yollarının New York seferleri iptal edildi.

Uçuş iptallerinden haberi olmayan New York yolcularından bazıları, geldikleri Atatürk Havalimanı'nda uçak biletlerini iptal etti, bazıları da erteledi.

THY New York uçağının yolcularından Pınar Acar, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının soruları üzerine New York'ta etkili olması beklenen kasırga nedeniyle uçuşun iptal edildiğinin kendisine bildirildiğini belirterek, Chicago üzerinden New York'a gitmeye çalışacağını söyledi.

Bu arada bugün New York'a gitmesi planlanan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın da kasırga nedeniyle iptal olan seferler nedeniyle gidemediği öğrenildi.

Lufthansa da erteledi

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, ABD'nin doğu sahilini tehdit eden "Irene" kasırgasından dolayı bu ülkeye yönelik birçok seferini iptal etti.

Lufthansa bugün için New York'a olan tüm seferleri, yarın için de New York, Philadelphia ve Boston'a yönelik tüm seferlerini iptal etti.

Lufthansa sözcüsü Boris Ogursky, Washington seferlerini ise iptal etmediklerini belirterek, ancak gerekli görüldüğü takdirde bu seferleri de iptal edebileceklerini söyledi.

Ogursky, Pazartesi günü ise seferlerin normale dönmesini beklediklerini kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS