ABD'de yine Kennedy şoku!

ABD'de yine Kennedy şoku!

ABD eski Başkanı John F. Kennedy’nin eşi Jackie Kennedy’nin suikastten sonra çekilmiş ses kayıtları ortaya çıktı. First Lady, kayıtlarda JFK'in 19 yaşındaki bir Beyaz Saray stajyeriyle kaçamak yaptığını, kendisinin de iki evlilik dışı ilişkisi olduğunu itiraf ediyor.

Vatan gazetesinin haberine göre, filmleri, dizileri çekilen, kitapları tüm dünyada milyonlar satan Beyaz Saray’ın en popüler çifti ile ilgili perde arkasında kalan gerçekler ilk kez en yetkili ağızdan gün ışığına çıkacak.

Amerikan ABC televizyonu, Başkan Kennedy’nin eşi Jackie’nin Kennedy suikastından hemen sonra çekilen ses kayıtlarını yayınlayacağını duyurdu.

Jackie Kennedy’nin, "Bunları ölümümden 50 yıl sonra yayınlayın. Erken yayınlanması durumunda Kennedy ailesinin bazı fertlerinin hayatı riske girebilir" diyerek Kennedy kütüphesinde bir kasaya koydurduğu kayıtların açığa çıkarılmasına çiftin kızı Caroline karar verdi.

Annesinin 64 yaşında kanserden ölümünden 17 yıl sonra "Artık zamanı geldi" diyen Caroline Kennedy, annesinin "50 yıl" talimatını kaldırdı.

"Kocamı Johnson öldürdü"

Kayıtları ilk dinleyen ise kendisi ve ABC kanalının yöneticileri oldu.

Kayıtlarda, “Bomba niteliğinde bilgiler” olduğunu belirten TV kanalı yönetcilerine göre önümüzdeki günlerde yayınlanacak kayıtlarda Jackie Kennedy, eşinin 19 yaşındaki bir Beyaz Saray stajyeriyle kaçamak yaptığından haberdar olduğunu, hatta yatak odasında genç kızın külodunu bulduğunu anlatıyor.

Kendisinin de masum olmadığını anlatan First Lady, "Ben de Hollywood yıldızı William Holden ve Fiat’ın patronu Gianni Agnelli ile ilişkiler yaşadım" diyor.

Jackie, bu kaçamakların evliliklerine zarar verdiğini ancak suikasttan önce yeniden yakınlaşmaya başladıklarını, hatta yeniden bir çocuk sahibi olmaya karar verdiklerini de söylüyor.

First Lady’ye göre, JFK suikastının arkasında Kennedy’den sonra başkanlığı devralan Başkan Yardımcısı Johnson vardı. Johnson’ın Teksas’taki işadamlarıyla işbirliği yaparak Kennedy suikastını organize ettiği ileri sürülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS