250 mankenle rekor hazırlığı

250 mankenle rekor hazırlığı

Ankara'da, modacı Cemil İpekçi öncülüğünde 250 manken 2 bin metre uzunluğundaki podyumda yürüyerek rekor denemesi yapacak.

Dünyanın en uzun podyumu başkent Ankara'da kurulacak.

Kentpark Alışveriş Merkezi'nde 17 Eylül'de gerçekleşecek ve Guiness yetkililerinin de izleyeceği rekor denemesinde iki kilometre uzunluğunda podyum kurulacak.

Podyumda, 50'si profesyonel toplam 250 manken yürüyecek. Rekor denemesinde koleksiyonu hazırlayacak olan Cemil İpekci, Ankara'da modanın son yıllarda çok geliştiğini ve İstanbul'dan daha çok ses getirdiğini söyledi.

Dünyanın en uzun podyumu rekorunun bin 600 metreyle Danimarka'nın elinde olduğunu belirten İpekçi, 17 Eylül'de kuracakları podyumla bu rekoru iki kilometreye çıkaracaklarını söyledi.

Her zaman olağanüstü şeylere imza attıklarını kaydeden İpekçi şöyle dedi: "Rekor denemesinden iki gün önce 15 Eylül'de meslek hayatımın 40'ıncı yılını kutluyorum. Bu rekorun bir parçası olmak onur verici. Türk Bayrağı'nı dalgalandıracağız. Ülkeler, politik yada siyasi çalışmalarıyla değil, sanat ve sanatçılarıyla seviliyor. Maalesef Türkiye'de sanata ve sanatçıya ilgili merciler tarafından yeterince ilgi gösterilmiyor."

İpekçi, daha sonra gelen amatör mankenlerle kısa süre görüşüp, onlara yapacaklarını anlattı.

Alışveriş merkezinde büyük ilgi ile karşılanan İpekçi, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS