Bahçeli 11 yıl sonra Diyarbakır'a gidecek

  1. Yazarlar
Bahçeli 11 yıl sonra Diyarbakır'a gidecek
Bahçeli 11 yıl sonra Diyarbakır'a gidecek

Başbakan Erdoğan’ın, "Gavurdağı’nın ötesine geçemiyor" diyerek eleştirdiği MHP lideri Devlet Bahçeli sürpriz bir kararla 6 Haziran’da Diyarbakır’a gitmeye karar verdi.

Diyarbakır’a en son 2000 yılında Başbakan Yardımcısı olarak bazı açılışlar için giden Bahçeli, böylece 11 yıl aradan sonra ilk kez oy istemek için gidecek.

Karaman gezisi dönüşü gazetecilere açıklama yapan Bahçeli, Diyarbakır gezisinde miting mi, salon toplantısı mı yapılacağını henüz kararlaştırmadıklarını belirterek, "Teşkilatlarımızla konuyu değerlendireceğiz ve nasıl bir toplantı yapacağımıza karar vereceğiz" dedi.

Bahçeli, "Diyarbakır’a farklı bir mesajınız olacak mı?" sorusuna, "Elbette oraya gitmişken bir şeyler söyleyeceğiz. Ancak biz her zaman ‘aynı türküyü’ söylüyoruz. Ankara’da ne söylüyorsam orada da onu söyleyeceğim" yanıtını verdi.

Bahçeli, Diyarbakır gezisinin Türkiye’de ortamın yumuşamasına katkı yapacağını da vurguladı.

Bölgeye gitmesiyle ilgili güvenlik riski olup olmadığı da sorulan MHP lideri, "Biz Allah’a tevekkül etmişiz. 1 milyon insanıda getirip yığsanız bir şey olacaksa olur. Kaderde ne varsa o olur" dedi.


Kaynak: Gazete Habertürk
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS