Karayılan İran’ın elinde mi?

Karayılan İran’ın elinde mi?

PKK’nın iki numaralı ismi Murat Karayılan'ın İran'ın elinde olduğu ve bilinmeyen bir yerde tutulduğu belirtiliyor.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın PKK’nın iki numaralı ismi Murat Karayılan hakkında "İşin içinde bir şeyler var ama henüz açıklayabilmiş veya görebilmiş değiliz. Operasyon öncesinde ve sonrasında bu şahsa ait bir haber, bir ses, bir görüntü şu anda yayınlanmış değil. Nerededir, kimlerle beraberdir, ne yapmaktadır? Doğrusu bir meçhulün karşısındayız” sözlerinden sonra gözler Karayılan’ın durumuna çevrildi.

Kanal D’de yayınlanan habere göre, istihbarat çevrelerinde Karayılan’ın İran’ın elinde olduğu ve bilinmeyen bir yerde saklandığı konuşuluyor.

Kanal D’nin haberine göre Türk istihbaratı Karayılan’ın bulunabileceği adresleri belirledi ve bu adresler MGK’ya sunuldu.

Kurulda bu bilgilerin İran’a verilmesi ve operasyonu onların yapması kararlaştırıldı. İran bu bilgileri kullanarak Karayılan’ı gözetim altına aldı.

Bu noktada İran istihbaratı, Türk istihbaratını dışlayarak Suriye istihbaratı ile işbirliğine gitti ve PKK’nın başına Suriye kökenli Bahoz kod adlı Ferman Hüseyin’i geçirdi. Başbakan Erdoğan’ın makam aracını otoyol kenarında durdurup İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad’la görüşmesinde de Karayılan konusunun ele alındığı iddia edildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS