"Namerdin eline malzeme verdik"

"Namerdin eline malzeme verdik"

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneneral Işık Koşaner'e ait olduğu öne sürülen ses kaydının ikinci bölümü internete düştü. Koşaner ses kaydında Balyoz davasıyla ilgili, "Balyoz'un günahı, vebali 1. Ordu'ya ait. Karargahtan böyle planlar nasıl dışarı çıkar izahı yok. Neyimiz var neyimiz yok çaldırmışız. Namerdin eline malzeme verdik" diyor.

Koşaner'in internete "Varan 2" başlığıyla düşen ses kaydında Balyoz ile ilgili öne çıkan açıklamaları şöyle:

- Şimdi Balyoz denen yani 1. Ordu Komutanlığı Karargâhında 2003 yılında yapılan bir plan seminerinden dolayı ortaya atılan bu iddialar hakkında birşeyler söylemek istiyorum. Arkadaşlar, bu olayla ilgili seminerle ilgili evrakların hepsi imha edilmiş olduğu için olay ortaya çıkınca bir şey bulamadık. Araştırdık Genelkurmayı, Kara Kuvvetlerini, 1. Orduyu ya nedir bu ne diyorlar bunlar filan. Balyoz malyoz hiçbir evrak bulamadık. Bir tane mesaj çıktı. Bunun için bir girişim yapamadık. Beklemek zorunda kaldık. Biliyorsunuz bir gazeteci gitti bir çuval evrak verdi falan cdler midiler. O gazeteciye. O dönem içerisinde o CD'leri de ele geçiremedik. Bize ne kadar doğru yazıldı ne yaptı onu da bilemiyoruz.

"Neyimiz var neyimiz yok çaldırmışız"

- Balyoz'da bizi üzen taraf neyimiz var neyimiz yok çaldırmışız. Konuşmalarımız dahil. Ne konuşuyorsak var adamların ellerinde, namerdin eline malzeme verdik.

"Bu rezilliği yapmışız"

- 1. Ordu'da her şeyimizi çaldırmışız. her şeyimizi. Seminerle ilgili neyimiz var neyimiz yok çaldırmışız yetkisiz kişilere ulaşmış konuşmalarımız. Esas rezalet bu. Nasıl bu olur yav, nasıl bu olur. Ne konuşuyorsak var adamların elinde. Sıkıntı burada. Bu rezilliği yapmışız. Balyoz'un hikayesi bu. Suç olan kısmı da işin içerisinde olabilir, onu burada kaydı-ihtiyatla sayıyorum. Ama bunlar hep bizim aleyhimizdeki kişilerin eline çok güzel malzeme verdi. Maalesef namerdin eline malzeme verdik.

"Günahı vebali 1. Ordu'ya ait"

- Balyoz'un günahı, vebali 1. Ordu'ya ait. Karargahtan böyle planlar nasıl dışarı çıkar izahı yok...

- Kim verdi, biz verdik. biz verdik. Hiçkimseyi suçlayamayız. Bunların günahı, vebali, hatası koskoca 1. Ordu'da bir plan semineri yapılıyor tüm planlar tüm teferruatıyla milletin elinde şimdi. Bir de bu rezalet var. Nasıl olur, bir ordu karargâhından bu bilgiler nasıl çıkar yaa. Nasıl çıkar izahı yok.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS