"Muhteşem Binyıl" oyunu Facebook'ta

"Muhteşem Binyıl" oyunu Facebook'ta

Ağustos 2011’de kurulan sosyal oyun şirketi Wudya, Türk tarihini konu alan “Muhteşem Binyıl” oyunu ile Facebook’ta oyunseverler ile buluştu.

Göktürkler’den günümüze uzanan Türkler’in şanlı tarihini konu alan oyunda, oyuncular kendi hükümdarlıklarını kurarken, tarihte yolculuk yapıyor, devletlerini geliştirip arkadaşlarıyla rekabet ediyor. Oyun, tarihimizde yaşanmış önemli olaylar hakkında verdiği bilgilerle, kullanıcıların keyifli bir şekilde oyunu oynarken tarih hakkında bilgi edinmelerine de olanak sağlıyor. 


Oyun içerisinde Göktürk çadırlarından Selçuklu Hanları’na, Kümbet’ten Mevlana Türbesi’ne, Orhun Yazıtı’ndan Süleymaniye Camii’ne kadar tarihimizin bir çok simgesi inşa edilebiliyor.

Muhteşem Binyıl, bir yandan da Facebook’ta çok popüler olan gizli nesne bulma oyunları da içeriyor.

Ergenekon Destanı, Uygur Kağanlığı’nın Yıkılışı, Dandanakan Zaferi, Haçlı Seferleri ve İstanbul’un Fethi gibi önemli olayların sahnelerinde tarihi nesneleri bulmak üzere kullanıcılar arkadaşları ile yarışabiliyor.

Çok yakında ikinci oyunlarını da piyasaya sürmeye hazırlanan genç ekip, Türkiye’deki sosyal oyun piyasasının büyümesine kendi geliştirecekleri eğlenceli, kaliteli ve özellikle Türk oyunculara hitap edecek yerel içeriklerle bezeli oyunları ile katkıda bulunmayı hedefliyor.

Muhteşem Binyıl’ı hemen oynamak için http://apps.facebook.com/muhtesembinyil/ adresini tıklayabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS