"Sevgiliniz için masraftan kaçınmayın"

"Sevgiliniz için masraftan kaçınmayın"

ABD Başkanı Barack Obama dün vergilere ilişkin bir konuşma yaptığı sırada, "Oradaki beyefendilere çabucak bir kamu hizmeti duyurusu yapıyorum. Bugünün Sevgililer Günü olduğunu sakın unutmayın" dedi. Obama, Amerikalı erkeklere sevgilileri için masraftan kaçınmamaları uyarısı yaptı.

ABD Başkanı Barack Obama dün bordro vergilerinin yararları hakkında yaptığı konuşmada, Sevgililer Günü konusunda Amerikalı erkeklere önemli bir hatırlatmada bulunmayı ihmal etmedi.

Konuşmasının başında Amerikalı erkeklere seslenen Obama, "Oradaki beyefendilere çabucak bir kamu hizmeti duyurusu yapıyorum. Bugünün Sevgililer Günü olduğunu sakın unutmayın" dedi.

"Burada tecrübelerime dayanarak konuşuyorum" diye sözlerini sürdüren Obama, kendisini mali açıdan hesabını bilen bir başkan olarak sergilemeye çalıştığı konuşmasında vermek istediği ana mesajın biraz dışına çıksa da "Bunu aklınızda tutmanız çok önemli ve size tavsiyem, büyük oynayın" diyerek Amerikalı erkekleri Sevgililer Günü'nde masraftan kaçınmamaları konusunda uyarmaktan çekinmedi.

Bu arada, 19 yıllık eşi Michelle'e olan yükümlülüğünü unutmayan Obama, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yerel saatle 14.39'da "Michelle Obama'ya merhaba: Sevgililer Günün kutlu olsun.- bo" şeklinde bir mesaj yayınlamayı da ihmal etmedi.

Daha sonra Atlanta kentindeki televizyon kanalı WAGA'ya konuşan Obama, "Bugün eşimi akşam yemeğine götüreceğim ve burada bizi seyreden herkese bu fırsatı kaçırmadıklarından emin olmaları tavsiyesinde bulunuyorum" dedi.

Obama çifti daha sonra başkent Washington'ın bir banliyösü olan Virginia eyaletine bağlı Alexandria'daki Vermilion adlı bir restoranda başbaşa bir akşam yemeği yiyerek Sevgililer Gününü kutladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS