Kraliçenin oğlu çığ altında kaldı

Kraliçenin oğlu çığ altında kaldı

Avusturya'nın Lech am Arlberg bölgesindeki kayak merkezinde meydana gelen çığın altında kalan Hollanda kraliçesi Beatrix'in oğlu Johan Friso, ağır yaralı olarak kurtarıldı.

Johan Friso ve beraberindeki üç kişinin çığ altında kaldığını belirten bölgenin belediye başkanı Ludwig Muxel, ekiplerin kısa sürede olaya müdahale etmesiyle Friso'nun yaralı olarak kurtarıldığını bildirdi.

Friso'nun olay yerindeki ilk müdahalenin ardından helikopterle İnnsbruck Üniversitesi kliniğine kaldırıldığını belirten Muxel, Hollanda Kraliçesinin oğlunun hayati tehlikeyi atlatamadığını söyledi.

Friso'nun beraberindeki üç kişinin de kurtarıldığını dile getiren Muxel, kayak merkezinde 4. derece çığ alarmı ilan edildiğini ve kayakçıların pist dışına çıkmamaları yönünde uyarıldığını kaydetti.

Bu arada, Avusturya basınının Hollanda kraliyet sarayına atfen verdiği ,haberlerde kraliçe Beatrix'in 40 yaşındaki oğlu Johan Friso'nun, 2004 yılında ailenin onaylamadığı bir evlilik yaptığı için "Kraliyet ailesinin varisi olarak kabul edilmediği" bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS