İmparator bypass ameliyatı oldu

İmparator bypass ameliyatı oldu

Japon İmparatoru Akihito, bypass ameliyatı oldu.

Japonya'da kraliyet ailesi ile ilgili devlet işlerinden sorumlu Japon İmparatorluk İdaresi Ajansından yapılan açıklamada, 78 yaşındaki Akihito'nun bypass ameliyatına alındığı belirtildi.

İmparatorluk sarayından yapılan açıklamada, Akihito'nun 3 koroner atardamarından daralma görülen ikisinin vücudunun başka bir yerinden alınan bir damarla onarılacağı operasyonun 5 saat sürmesinin beklendiği bildirildi.

Akihito'nun ameliyat için getirildiği Tokyo Hastanesi Üniversitesinden bir tıp ekibinin, ameliyatı yapacak Juntendo Üniversite Hastanesi doktorlarıyla birlikte çalışacakları kaydedildi.

Ajanstan yapılan açıklamada, geçen haftasonu yapılan tıbbi kontrollerin, kalbinin durumunun geçen yıla oranla daha kötüleştiğini göstermesi üzerine doktorların ameliyat edilmesine karar verdikleri Akihito'nun herhangi bir komplikasyonla karşılaşılmazsa 2-3 hafta içinde hastaneden çıkacağı belirtildi.

Hiçbir siyasi yetkisi bulunmamasına karşın halk tarafından çok sevilen İmparator Akihito, Japon halkı tarafından ulusal bir sembol olarak görülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS