Lüksemburg Prensi ile Belçika Kontesi evlendi

Lüksemburg Prensi ile Belçika Kontesi evlendi

Lüksemburg Veliaht Prensi Guillaume ile Belçika Kontesi Stephanie de Lannoy, Notre Damme Katedrali'nde düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Prens Guillaume ile Kontes Stephanie, dün kıyılan resmi nikahın ardından yapılan kilise töreniyle resmen karı koca oldu.
    
Tören dolayısıyla birbiri ardına atılan havai fişekler izleyicilerin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kraliyet aileleri mensuplarını da sokaklara çekti.
    
Prens Guillamume ile Kontes Stephanie, törenin ardından başkentin sokaklarından geçecek ve daha sonra sarayın balkonundan halkı selamlayacak.
    
Törene, Japonya Veliaht Prensi Naruhito, İsveç ve Danimarka kraliyet ailelerine mensup çiftler, İngitere Kraliçesi Elizabeth'in en küçük oğlu Prens Edward ile eşi Sophie'nin de aralarında bulunduğu dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kraliyet ailesi mensupları katılıyor.

Uluslararası ilişkiler eğitimi alan Prens Guillaume, 900 askerden oluşan Lüksemburg ordusunda yarbay olarak görev yapıyor.
    
Prens Guillamume, Nepal'in aralarında bulunduğu bazı ülkelere yaptığı insani yardım amaçlı gezileriyle tanınıyor.
    
Brüksel'deki Lovaina Katolik Üniversitesi'nde dil eğitimi alan Kontes Stephanie ise Lüksemburg grandüşesi olabilmek için Belçika vatandaşlığından feragat etmeye hazırlanıyor.
    
Tarih boyunca İspanya, Fransa ve Avusturya kontrolü altına giren Lüksemburg, 1839'da Hollanda'dan bağımsızlığını kazanarak dünyanın en küçük ülkelerinden biri olmuştu. Önemli bir finans merkezi ve dünyanın en büyük çelik üreticisi olan Lüksemburg, 80 bin dolarla dünyanın ikinci en yüksek kişi başı gayrisafi hasılasına sahip.
    
Nüfusu 510 bin olan Lüksemburg'un başkentinde 80 bin kişi yaşıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS