Yeni girişimciye 100 bin liralık destek!

Yeni girişimciye 100 bin liralık destek!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini tamamlayan ve kendi işini kuran esnaf ve sanatkarlara 100 bin lira limitli "KOSGEB Yeni Girişimci Desteği" kullandıracak.

KOSGEB'den yapılan yazılı açıklamada, KOSGEB İdaresi Başkanlığı ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) arasında yarın işbirliği protokolü imzalanacağı belirtildi.

Açıklamada, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken tarafından imzalanacak protokol ile KOSGEB desteklerinin TESK'e bağlı kuruluşlar, üyeleri ve KOSGEB hedef kitlesi içinde yer alan KOBİ'ler tarafından daha etkin kullanılabilmesinin hedeflendiği bildirildi.

İşbirliği ile esnaf ve sanatkarların KOSGEB destek programlarından daha etkin faydalanmasını sağlamak üzere ortak etkinlikler ve toplantılar düzenleneceği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"TESK ve bağlı kuruluşları tarafından KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilecek ve bu eğitimleri tamamlayarak eğitime katıldığını belgeleyen, iş planı KOSGEB tarafından kabul edilen ve kendi işini kuran esnaf ve sanatkarlara 30 bin lirası geri ödemesiz, 70 bin lirası da geri ödemeli olmak üzere toplam 100 bin lira limitli 'KOSGEB Yeni Girişimci Desteği' kullandırılacak.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında, esnaf ve sanatkarların işlerini kurmadan önce iş fikirlerine yönelik yapılabilirlik analizleri ve pazar araştırması çalışmalarına da yer verilecek."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS