Savcıyı vuran saldırgan görüntülendi

Savcıyı vuran saldırgan görüntülendi

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde görevli Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç'ı tabanca ile vurarak öldüren saldırgana ait olduğu belirtilen görüntüler, çevrede bulunan bir işyerinin güvenlik kamerasınca tesbit edildi.

Savcının silahlı saldırıya uğradığı 5 Şubat 2012 tarihli güvenlik kamerasının saldırganın 4 saniyelik görüntüsü, katilin belirlenmesi açısından en önemli belge özelliği taşıyor.

Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç'ı öldüren zanlı, saat 15.27.15'te Ağrı Caddesi'ndeki bir güvenlik kamerasının görüş alanına giriyor.

Kaldırımdan koşarak gelen siyah parkalı, kot pantolonlu, siyah bıyık ve sakallı, başında gri bere olan kişi, saat 15.27.19'da görüntüden çıkıyor.

Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç'ı (30) eşinin gözleri önünde daha önce eski PKK'lı Barış Batur'un (29) öldürdüğü iddia edilmişti.

Etkin pişmanlık yasasından yararlanan ve son olarak bir gasp suçundan 10 yıl hapis cezası alan ve kayıplara karışan Batur'un fotoğrafları ile güvenlik kamera görüntülerin birbirine benzeyip benzemediği araştırılıyor.

Öte yandan soruşturmanın gizli olmasına karşın Emniyet Müdürlüğünün bir işyerinden aldığı güvenlik kamerası görüntüsünü, bir haber ajansına sızdıranı bulmak için Cumhuriyet Savcısı soruşturma açtı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS