Öğrenciler rektörlüğü işgal etti

Öğrenciler rektörlüğü işgal etti

Anadolu Üniversitesi (AÜ) İngilizce hazırlık sınıfında eğitim gören ve sistem değişikliği dolayısıyla yıl içindeki sınavlarda başarısız olduklarını öne sürerek 1 haftadır çeşitli eylemler yapan öğrenciler, Rektörlük binasına girerek eylemlerini sürdürdü.

Üniversite Caddesi'nde toplanan yaklaşık 500 öğrenci, AÜ Yunusemre Yerleşkesi'ne yürüdü. Rektörlük binası önüne gelen öğrenciler, burada bir süre slogan attıktan sonra binaya girdi. Bina içinde pankart asarak çeşitli slogan atan öğrenciler, taleplerine karşılık verilinceye kadar binadan ayrılmayacaklarını bildirdi.

Daha sonra 4 öğrenci temsilcisi, AÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Cavcar ve Prof. Dr. Meryem Akoğlan Kozak ile görüştü.

Görüşmenin ardından öğrencilere açıklama yapan Prof. Dr. Kozak, öğrencilerin taleplerini dinlediklerini belirterek, "Sorunlarınızı Senato'da görüşeceğiz ve öğrenci lehine ne gerekiyorsa yapacağız. Eyleminiz, mücadeleniz amacına ulaşmış, mesajınız alınmıştır" dedi.

Bunun üzerine öğrencilerin, derslerden geçme sözü verilmedikçe binadan ayılmayacaklarını ifade etmesi üzerine Prof. Dr. Kozak, "Tamam söz" dedi.

Birbirlerine sarılarak sevinen eylemci öğrenciler, daha sonra binadan olaysız ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS